Şapte echipe au rezolvat ecuaţia calificării din grupele UEFA Europa League

Nu ai găsit subiectul dorit?
Foloseşte căutarea ...
Fotbal / UEFA Europa League, faza grupelor Şapte echipe au rezolvat ecuaţia calificării din grupele UEFA Europa League
Sport 09 Noiembrie 2018 / 09:29 158 accesări 0 comentarii

La finalul partidelor disputate joi seară, în etapa a patra a fazei grupelor din UEFA Europa League, au fost stabilite primele formaţii calificate în 16-imile de finală ale competiţiei: Bayer Leverkusen, FC Zurich, Dinamo Zagreb, Arsenal Londra, Eintracht Frankfurt, Lazio Roma şi Chelsea Londra.

Rezultatele meciurilor - GRUPA A: Bayer Leverkusen - FC Zurich 1-0 (Jedvaj 60) şi Ludogorets Razgrad - AEK Larnaca 0-0. Clasament: 1. LEVERKUSEN 9p (golaveraj: 10-7), 2. ZURICH 9p (5-3), 3. Ludogorets 2p (3-5), 4. Larnaca 2p (3-6).

GRUPA B: Celtic Glasgow - RB Leipzig 2-1 (Tierney 11, Edouard 79 / Augustin 78) şi Rosenborg Trondheim - FC Salzburg 2-5 (Adegbenro 52, Jensen 62 / Minamino 6, 20, 45, Gulbrandsen 37, Hovland 57-autogol). Clasament: 1. Salzburg 12p (14-5), 2. Leipzig 6p (8-6), 3. Celtic 6p (4-6), 4. Rosenborg 0p (3-12).

GRUPA C: Girondins Bordeaux - Zenit Sankt Petersburg 1-1 (Kamano 35-pen. / Zabolotni 72) și Slavia Praga - FC Copenhaga 0-0. Clasament: 1. Zenit 8p (5-3), 2. Slavia 7p (2-1), 3. Copenhaga 5p (3-3), 4. Bordeaux 1p (3-6).

GRUPA D: Fenerbahce Istanbul - Anderlecht Bruxelles 2-0 (Valbuena 71, Frey 74) şi Dinamo Zagreb - Spartak Trnava 3-1 (Gojak 22, Kadlec 36-autogol, Orsic 80 / Chanturishvili 63). Clasament: 1. ZAGREB 12p (11-3), 2. Fenerbahce 7p (7-6), 3. Spartak 3p (3-7), 4. Anderlecht 1p (2-7).

GRUPA E: Arsenal Londra - Sporting Lisabona 0-0 și Vorskla Poltava - Qarabag FK 0-1 (Abdullayev 13-pen.). Clasament: 1. ARSENAL 10p (8-2), 2. Sporting 7p (4-2), 3. Vorskla 3p (4-7), 4. Qarabag 3p (1-6).

GRUPA F: Olympiacos Pireu - F91 Dudelange 5-1 (Torosidis 6, Fortounis 15, 36, Christodoulopoulos 26, A. Hassan 71 / Sinani 69) și Real Betis Sevilla - AC Milan 1-1 (Lo Celso 12 / Suso 62). Clasament: 1. Real Betis 8p (6-2), 2. Olympiacos 7p (8-4), 3. Milan 7p (6-4), 4. Dudelange 0p (1-11).

GRUPA G: Rapid Viena - Villarreal 0-0 și Spartak Moscova - Glasgow Rangers 4-3 (Melgarejo 22, Goldson 35-autogol, Luiz Adriano 58, Hanni 59 / Eremenko 5-autogol, Candeias 27, Middleton 41). Clasament: 1. Villarreal 6p (10-5), 2. Rangers 5p (8-7), 3. Spartak 5p (7-8), 4. Rapid 4p (3-8).

GRUPA H: Apollon Limassol - Eintracht Frankfurt 2-3 (Zelaya 71, 90+4-pen. / Jovic 17, Haller 55, Gacinovic 58) și Lazio Roma - Olympique Marseille 2-1 (Parolo 45+1, Correa 55 / Thauvin 60). Clasament: 1. EINTRACHT 12p (11-4), 2. LAZIO 9p (8-7), 3-4. Olympique şi Apollon 1p (5-9).

GRUPA I: KRC Genk - Beşiktaş Istanbul 1-1 (Berge 88 / Quaresma 16) și Malmo FF - Sarpsborg 1-1 (Antonsson 67 / Mortensen 63). Clasament: 1. Genk 7p (8-6), 2. Sarpsborg 5p (6-6), 3. Malmo 5p (4-4), 4. Beşiktaş 4p (6-8).

GRUPA J: Akhisarspor - FC Sevilla 2-3 (Manu 52, Ayik 78 / Nolito 12, Muriel 38, Ever Banega 87-pen.) și FC Krasnodar - Standard Liege 2-1 (Suleymanov 79, Wanderson 82 / Carcela 19). Clasament: 1. Sevilla 9p (15-5), 2. Krasnodar 9p (6-4), 3. Standard 6p (6-9), 4. Akhisarspor 0p (3-12).

GRUPA K: FC Astana - FK Jablonec 2-1 (Pedro Henrique 18, Postnikov 88 / Zainutdinov 41-autogol) şi Dynamo Kiev - Rennes 3-1 (Verbic 13, Mykolenko 68, Shaparenko 72 / Siebatcheu 89). Clasament: 1. Dynamo 8p (9-6), 2. Astana 8p (7-4), 3. Rennes 3p (4-8), 4. Jablonec 2p (5-7).

GRUPA L: BATE Borisov - Chelsea Londra 0-1 (Giroud 53) și Vidi FC - PAOK Salonic 1-0 (Milanov 50). Clasament: 1. CHELSEA 12p (6-1), 2. Vidi 6p (3-3), 3. PAOK 3p (4-5), 4. BATE 3p (4-8).

Loading...
loading...

Adaugă comentariul tău





NOTĂ: Te rugăm să comentezi la subiect. Sunt interzise atacurile la persoană, limbajul vulgar sau tendenţios şi postarea materialelor publicitare. Încălcarea acestor norme va fi sancţionată cu ştergerea imediată a comentariului.

Ştiri recomandate

Pagina a fost generata in 0.2293 secunde