S-au decis semifinalistele fazei judeţene la Memorialul „Gheorghe Ene”

Nu ai găsit subiectul dorit?
Foloseşte căutarea ...
Fotbal juvenil S-au decis semifinalistele fazei judeţene la Memorialul „Gheorghe Ene”
Sport 01 Noiembrie 2018 / 08:09 906 accesări 0 comentarii

ACS Luceafărul Constanţa s-a calificat în penultimul act la categoria de vârstă 2010

ACS Luceafărul Constanţa s-a calificat în penultimul act la categoria de vârstă 2010

Partidele din cadrul celei de-a treia zile a turneelor Memorialelor „Gheorghe Ola” (2009) şi „Gheorghe Ene” (2010), care se dispută în Sala Sporturilor din Cumpăna, au stabilit echipele calificate în semifinalele categoriei de vârstă 2010, dar şi primele două formaţii care vor evolua în penultimul act la categoria de vârstă 2009.

Rezultatele întâlnirilor jucate miercuri, 31 octombrie -

Academia Hagi II - CS Sparta Techirghiol 12-0 (2009, Grupa A)

Junior Mangalia - CS Portul Constanța 3-3 (2009, Grupa A)

Trophaeum Adamclisi - ACS Luceafărul Constanța 1-6 (2010, Grupa A)

Academia Hagi II - CS Portul Constanța 1-2 (2009, Grupa A)

CS Sparta Techirghiol - AS Kinder Constanța 0-12 (2009, Grupa A)

AS CS Farul Constanța - CS Eforie 9-1 (2010, Grupa A)

CS Victoria Cumpăna - Academia Hagi 0-12 (2009, Grupa B)

CS Eforie - AS CS Farul Constanța 2-9 (2009, Grupa B)

Clasamente Memorialul „Gheorghe Ola” (jucători născuți după 1 ianuarie 2009)

Grupa A: 1. AS KINDER CONSTANŢA 9p, 2. CS Portul Constanța 7p, 3. Junior Mangalia 4p, 3. Academia Hagi II 3p, 5. Sparta Techirghiol 0p.

Grupa B: 1. ACADEMIA HAGI 9p, 2. AS CS Farul Constanța 6p, 3. CS Victoria Cumpăna 6p, 4. CS Eforie 3p, 5. CS Năvodari 0p.

AS Kinder Constanța şi Academia Hagi nu mai pot rata prezenţa în semifinale.

Clasamente finale Memorialul „Gheorghe Ene” (jucători născuți după 1 ianuarie 2010)

Grupa A: 1. AS CS FARUL CONSTANŢA 9p, 2. ACS LUCEAFĂRUL CONSTANŢA 6p, 3. CS Eforie 3p, 4. Trophaeum Adamclisi 0p.

Grupa B: 1. ACADEMIA HAGI 6p, 2. AS KINDER CONSTANŢA 3p, 3. CS Năvodari 0p.

Primele două clasate din fiecare grupă s-au calificat în semifinale.

Programul partidelor - joi, 1 noiembrie:

ora 9.00: Academia Hagi II - Junior Mangalia (2009, Grupa A)

ora 10.10: CS Portul Constanța - AS Kinder Constanța (2009, Grupa A)

ora 11.20: CS Victoria Cumpăna - AS CS Farul Constanța (2009, Grupa B)

ora 12.30: Academia Hagi - CS Năvodari (2009, Grupa B)

ora 13.40 - Memorialul „Gheorghe Ene” (2010) - Semifinala 1: AS CS Farul Constanța (Loc 1 Grupa A) - AS Kinder Constanța (Loc 2 Grupa B)

ora 14.30 - Memorialul „Gheorghe Ene” (2010) - Semifinala 2: Academia Hagi (Loc 1 Grupa B) - ACS Luceafărul (Loc 2 Grupa A)

ora 15.20 - Semifinala 1: Loc 1 Grupa A - Loc 2 Grupa B (2009)

ora 16.30 - Semifinala 2: Loc 1 Grupa B - Loc 2 Grupa A (2009)

Vineri, 2 noiembrie -

ora 9.00: Finala mică (2010)

ora 9.50: Finala mică (2009)

ora 11.00: Finala MARE (2010)

ora 11.50: Finala MARE (2009)

Citeşte şi

Goluri multe în cadrul Memorialelor „Gheorghe Ola” şi „Gheorghe Ene”

Victorii pentru AS Kinder Constanţa, la Memorialul „Gh. Ola”, și Academia Hagi, la Memorialul „Gh. Ene”

Loading...

Adaugă comentariul tău





NOTĂ: Te rugăm să comentezi la subiect. Sunt interzise atacurile la persoană, limbajul vulgar sau tendenţios şi postarea materialelor publicitare. Încălcarea acestor norme va fi sancţionată cu ştergerea imediată a comentariului.



Ştiri recomandate

Pagina a fost generata in 0.4263 secunde