S-au încheiat Turul Dobrogei şi Cupa „Mării Negre” la ciclism

Nu ai găsit subiectul dorit?
Foloseşte căutarea ...
În weekend, la Constanţa

S-au încheiat Turul Dobrogei şi Cupa „Mării Negre” la ciclism

Sport 15 Mai 2018 / 13:36 786 accesări

A 18-a ediţie a Turului Dobrogei la ciclism s-a desfăşurat la sfârşitul săptămânii trecute, la competiţia organizată de Clubul Județean de Ciclism „Bilal 2000” Constanţa, în parteneriat cu Directia Judeţeană pentru Sport şi Tineret Constanţa, Federaţia Română de Ciclism, Primăria Constanţa, RATC Constanţa şi VIVO Constanţa, participând ciclişti de la opt cluburi, cadeți și juniori licențiați (masculin și feminin). Echipe participante: Club Bilal Constanţa, CS Olimpia Bucureşti Rovelo, CS Petrolul Ploieşti, CS Voinţa Cluj-Napoca, CS Otopeni, ACS Bike Squad, Novak Cycling Academy şi CS Torpedo Zărneşti.

După cele trei zile de concurs, clasamentul general a fost următorul -

Juniori - Locul 1: Ciprian Jitaru (CS Torpedo Zărneşti).

Locul 2: Valentin Vasiloiu (CS Petrolul Ploieşti).

Locul 3: Adi Narcis Marcu (CS Torpedo Zărneşti).

Cadeți - Locul 1: Ioan Dobrin (CS Otopeni).

Locul 2: Mihnea Harasim (ACS Bike Squad).

Locul 3: Csongor-Imre Bodor (Novak Cycling Academy).

Junioare - Locul 1: Maria-Ecaterina Stancu (CS Olimpia Bucureşti Rovelo).

Cadete - Locul 1: Andreea-Maria Matei-Bobarnac (CS Olimpia Bucureşti Rovelo).

Tot duminică s-a încheiat şi a cincea ediţie a Cupei „Mării Negre” la ciclism. Clasamente finale -

Categoria 5-6 ani masculin - Locul 1: Apostol Matei.

Categoria 7-8 ani feminin - Locul 1: Ioana Anamaria Pătrașcu; Locul 2: Raluca Rotaru.

Categoria 7-8 ani masculin - Locul 1: Matei Cucu.

Categoria 9-10 ani feminin - Locul 1: Anais Bobocea; Locul 2: Raluca Macavei; Locul 3: Amalia Mitroescu.

Categoria 9-10 ani masculin - Locul 1: Mihai Brînză; Locul 2: Matei Butuc; Locul 3: Radu Ciucă.

Categoria 11-12 ani feminin - Locul 1: Oana Ioana; Locul 2: Sabina Petrescu; Locul 3: Amalia Pătrașcu.

Categoria 11-12 ani masculin - Locul 1: Carol Popa; Locul 2: Victor Brînză; Locul 3: Rareș Iacob.

Categoria 13-14 ani feminin - Locul 1: Denisa Toader; Locul 2: Denisa Cralea.

Categoria 13-14 ani masculin - Locul 1: Matei Ion; Locul 2: Gabriel Prodan; Locul 3: Ștefan Simion.



12
Pagina a fost generata in 0.4235 secunde