Schalke 04 și Borussia Dortmund, remiză într-un meci din campionatul Germaniei

01 Aprilie 2017 / 21:14 439 accesări

Formațiile germane Schalke 04 și Borussia Dortmund au remizat, sâmbătă, scor 1-1, într-un meci din etapa a 26-a a campionatului din Germania.

Golurile partidei au fost înscrise de către Pierre-Emerick Aubameyang, care a deschis scorul în minutul 53, respectiv Thilo Kehrer, în minutul 77.

Pentru fiecare formație este primul egal, după victorii în etapele trecute din Bundesliga. Schalke și Borussia Dortmund au remizat și în meciul din tur, scor 0-0, pe Signal Iduna Park.

În urma acestui rezultat, Borussia Dortmund a căzut pe locul patru în clasament, cu 47 de puncte, în timp ce Schalke 04 rămâne pe locul nouă, cu 34 de puncte.

Echipele trimise în teren:

Schalke 04: Fahrmann - Coke (Schopf 70'), Howedes, Nastasic, Kehrer - Stambouli (Meyer 70'), Bentaleb - Caligiuri, Goretzka, Choupo-Moting - Burgstaller (Huntelaar 85'). Antrenor: Markus Weinzierl.

Borussia Dortmund: Burki - Piszczek, Sokratis, Bartra - Passlack (Guerreiro 73'), Weigl, Castro, Schmelzer (Mor 79') - Kagawa (Pulisic 87'), Aubameyang, Dembele. Antrenor: Thomas Tuchel.