Serbia a pierdut, Maroc a învins înainte de World Cup 2018

CM de fotbal Rusia 2018

Sport 05 Iunie 2018 / 16:45 640 accesări

Serbia, adversara României în Liga Naţiunilor și participantă la turneul final al Campionatului Mondial din Rusia, a pierdut, luni seară, amicalul disputat în compania reprezentativei statului Chile. Sud-americanii s-au impus cu scorul de 1-0 în partidă desfășurată în Austria, la Graz, unicul gol al meciului fiind înscris de Guillermo Maripan, în minutul 88. Tot luni seară, în Elveția, la Geneva, naţionala Marocului, prezentă și ea la World Cup 2018, a învins Slovacia, cu scorul de 2-1. Pentru marocani au marcat El Kaabi, în minutul 64, şi Belhanda, în minutul 74, iar pentru Slovacia a înscris Gregus, în minutul 59.

Luni seară, la Torino, într-un meci amical între două dintre marile absente de la tuirneul final din Rusia, care se va desfășura în perioada 14 iunie - 15 iulie, Italia și Olanda au încheiat la egalitate, scor 1-1. Italianul Simone Zaza deschis scorul pentru Italia, în minutul 67, iar Nathan Ake a egalat în minutul 88 pentru Olanda.