Şi Răzvan Arnăut este vicecampion european U23 la lupte greco-romane

După Florin Tiţa

Sport 07 Martie 2019 / 12:38 624 accesări
Florin Tiţa, antrenorul Gheorghe Grigore şi Răzvan Arnăut

Luptătorul Răzvan Arnăut, legitimat la CS Farul Constanţa (antrenor Gheorghe Grigore), a obţinut, miercuri seară, medalia de argint la categoria 60 kg, la greco-romane, la Campionatul European Under 23 de la Novi Sad (Serbia). În finală, Arnăut a fost învins de turcul Kerem Kamal. Pentru a ajunge în ultimul act, Arnăut a câştigat duelurile cu Antonio Cabral (Portugalia), Ivo Iliev (Bulgaria) şi Jora Abovyan (Ucraina).

Reamintim că la categoria 55 de kg, tot la greco-romane, Florin Tița (CS Farul) a devenit, de asemenea, vicecampion european.

„Un rezultat foarte bun pentru sportivi, antrenor, club, oraș, federație, ţară. De cinci ani aştepr aceste rezultate. Am avut încredere în ei, răbdare și au reuşit. A fost o muncă tiranică. FELICITĂRI SPORTIVILOR”, a scris antrenorul Gheorghe Grigore pe pagina personală de Facebook.