Spania şi Germania au obţinut victorii la limită în UEFA Nations League

Nu ai găsit subiectul dorit?
Foloseşte căutarea ...
Fotbal internaţional

Spania şi Germania au obţinut victorii la limită în UEFA Nations League

Sport 10 Octombrie 2020 / 23:38 279 accesări

Sâmbătă seară s-au disputat primele meciuri din etapa a treia în UEFA Nations League. Iată rezultatele -

Divizia A, Grupa 4: Ucraina - Germania 1-2 (Malinovskyi 77-pen. / Ginter 20, Goretzka 49) şi Spania - Elveţia 1-0 (Oyarzabal 14).

Clasament: 1. Spania 7p (golaveraj: 6-1), 2. Germania 5p (4-3), 3. Ucraina 3p (3-7), 4. Elveţia 1p (2-4).

Divizia C, Grupa 1: Luxemburg - Cipru 2-0 (Sinani 12, 26) şi Muntenegru - Azerbaidjan 2-0 (Jovetić 9, I. Ivanović 71).

Clasament: 1. Muntenegru 9p (5-0), 2. Luxemburg 6p (4-2), 3. Azerbaidjan 3p (2-4), 4. Cipru 0p (0-5).

Divizia D, Grupa 1: Insulele Feroe - Letonia 1-1 (O. Faerø 28 / Ikaunieks 25) şi Andorra - Malta 0-0.

Clasament: 1. Insulele Feroe 7p (5-3), 2. Letonia 3p (2-2), 3. Malta 2p (3-4), 4. Andorra 2p (0-1).

Divizia D, Grupa 2: Liechtenstein - Gibraltar 0-1 (De Barr 10).

Clasament: 1. Gibraltar 6p (2-0), 2. Liechtenstein 3p (2-1), 3. San Marino 0p (0-3).

PROGRAMUL PARTIDELOR DE DUMINICĂ

Duminică, 11 octombrie, este zi plină în UEFA Nations League, fiind programate 20 de meciuri în etapa a treia a competiţiei -

Divizia A, Grupa 1, ora 19.00: Bosnia & Herţegovina - Olanda; ora 21.45: Polonia - Italia.

Clasament: 1. Italia 4p (golaveraj: 2-1), 2. Polonia 3p (2-2), 3. Olanda 3p (1-1), 4. Bosnia & Herţegovina 1p (2-3).

Divizia A, Grupa 2, ora 19.00: Anglia - Belgia; ora 21.45: Islanda - Danemarca.

Clasament: 1. Belgia 6p (golaveraj: 7-1), 2. Anglia 4p (1-0), 3. Danemarca 1p (0-2), 4. Islanda 0p (1-6).

Divizia A, Grupa 3, ora 19.00: Croaţia - Suedia; ora 21.45: Franţa - Portugalia.

Clasament: 1. Portugalia 6p (6-1), 2. Franţa 6p (5-2), 3. Suedia 0p (0-3), 4. Croaţia 0p (3-8).

Divizia B, Grupa 1, ora 19.00: Norvegia - ROMÂNIA; ora 21.45: Irlanda de Nord - Austria.

Clasament: 1. ROMÂNIA 4p (4-3), 2. Norvegia 3p (6-3), 3. Austria 3p (4-4), 4. Irlanda de Nord 1p (2-6).

Divizia B, Grupa 2, ora 21.45: Israel - Cehia şi Scoţia - Slovacia.

Clasament: 1. Scoţia 4p (golaveraj: 3-2), 2. Cehia 3p (4-3), 3. Israel 2p (2-2), 4. Slovacia 1p (2-4).

Divizia B, Grupa 3, ora 21.45: Serbia - Ungaria şi Rusia - Turcia.

Clasament: 1. Rusia 6p (6-3), 2. Ungaria 3p (3-3), 3. Turcia 1p (0-1), 4. Serbia 1p (1-3).

Divizia B, Grupa 4, ora 16.00: Irlanda - Ţara Galilor; ora 19.00: Finlanda - Bulgaria.

Clasament: 1. Ţara Galilor 6p (2-0), 2. Finlanda 3p (1-1), 3-4. Irlanda şi Bulgaria 1p (1-1).

Divizia C, Grupa 2, ora 19.00: Estonia - Macedonia de Nord şi Armenia - Georgia.

Clasament: 1. Macedonia de Nord 4p (3-2), 2. Georgia 4p (2-1), 3. Armenia 3p (3-2), 4. Estonia 0p (0-3).

Divizia C, Grupa 3, ora 21.45: Kosovo - Slovenia şi Grecia - Moldova.

Clasament: 1. Grecia 4p (2-1), 2. Slovenia 4p (1-0), 3. Kosovo 1p (2-3), 4. Moldova 1p (1-2).

Divizia C, Grupa 4, ora 16.00: Kazahstan - Albania; ora 19.00: Lituania - Belarus.

Clasament: 1. Kazahstan 3p (golaveraj: 3-2), 2. Albania 3p (2-1), 3. Belarus 3p (2-3), 4. Lituania 3p (1-2).



12
Pagina a fost generata in 0.1828 secunde