SSC Farul, eliminată de Axiopolis în Cupa României

Fotbal / Miercuri, la Cernavodă

Sport 29 August 2018 / 21:27 1285 accesări
Jucătorii de la SSC Farul se gândesc acum la întâlnirea cu CS Baloteşti, programată duminică, la Techirghiol

Confruntarea dintre echipele CSA Axiopolis Sport Cernavodă și SSC Farul Constanța, din faza a treia a ediției 2018-2019 din Cupa României la fotbal, disputată miercuri, pe stadionul „Trust” din Cernavodă, s-a încheiat cu victoria formaţiei gazdă. Axiopolis s-a impus, după 90 de minute de joc, scor 3-2, la pauză 1-1, prin golurile marcate de Moise, în minutele 30, din lovitură de la 11 metri, şi 55, şi Coconaşu, în minutul 75, din penalty, respectiv Tudorică, în minutele 15 şi 65, ambele goluri fiind înscrise de mijlocaşul Farului din lovituri libere.

Au evoluat următoarele formaţii - Axiopolis (antrenor Ionel Melenco): Puia - Acasandrei, Lazăr, Andrescu, Leo Gheorghe - Creţu, Coconaşu, Anton (90 Crînganu) - Beşleagă, Moise (87 Daniel Zaharia), E. Bolat (85 M. Hristu); SSC Farul (antrenor Ion Barbu): Stavrev - Sabangeanu, Frîncu, Kwadwo Twumasi, Ţăranu - Diakite (90 Roumadi), M. Doumbia - Cocîrlă, Tudorică, B. Petrescu (70 R. Licu) - Momodou.

Axiopolis va evolua la 12 septembrie în turul următor, sperând să obţină calificarea în 16-imile de finală ale Cupei României la fotbal, pentru a întâlni o echipă din Liga 1.