Start cu dreptul în retur pentru SSC Farul

Fotbal / Liga a 3-a: SSC FARUL CONSTANŢA - FC VOLUNTARI II 3-0 Start cu dreptul în retur pentru SSC Farul
Sport 10 Martie 2018 / 16:52 1727 accesări 7 comentarii
Tudorică (nr. 8) și Cârstocea (nr. 9) au susţinut primul meci oficial în tricoul Farului

Sâmbătă, în etapa a 15-a din Liga a 3-a la fotbal, prima din retur, pe Stadionul „Sparta” din Techirghiol, SSC Farul Constanța a obţinut victoria în partida cu FC Voluntari II, scor 3-0, prin golurile marcate de Lamine Diakite, în minutul 18, Alin Cârstocea, în minutul 44, şi Alexandru Grigoraş, în minutul 68. Jucătorii antrenați de Petre Grigoraș, Marian Dinu, Ion Barbu şi Gică Mina au condus ostilităţile în prima repriză a meciului de sâmbătă, Alexandru Grigoraş ratând şi o lovitură de la 11 metri în minutul 34. Oaspeţii au echilibrat jocul în repriza a doua, iar portarul Gurău a avut două intervenţii foarte bune în minutele 54 şi 56, după care Şicu a ratat o bună ocazie pentru echipa constănţeană. Liniştea în tabăra constănţeană a fost adusă de căpitanul Alexandru Grigoraş, autorul celui de-al treilea gol în minutul 68, care a îndeplinit o simplă formalitate şi SSC Farul a pornit cu dreptul în partea a doua a campionatului.

Au evoluat pentru SSC Farul: Gurău - Iani, Diakite, Kwadwo Twumasi, Vîntu (69 Zamfir) - Tudorică, Cârstocea (58 I. Florea) - Al. Grigoraș, R. Stănescu, Călințaru (61 Șicu) - Pătulea (56 Cl. Dragu).