Steliştii se bat şi-n Austria

Sport 03 Iulie 2006 / 00:00 935 accesări

Echipa Steaua Bucureşti a pierdut cu scorul de 1-5 al doilea amical disputat în cadrul turneului de pregătire de la Kaprun, în faţa ocupantei locului şapte din campionatul Ucrainei, Tavria Simferopol, la capătul unui meci marcat de incidente între jucătorii celor două echipe. Unicul gol al Stelei a fost înscris de Gabriel Boştină, în minutul 67, dintr-un penalti obţinut de Liţu. La finalul primei reprize, după o repriză pugilistică între Rădoi şi un jucător advers, între componenţii celor două echipe s-a iscat o bătaie generală, fotbaliştii lovindu-se cu pumnii şi picioarele, iar Nicolae Dică şi un jucător ucrainean au fost eliminaţi. Un nou incident s-a produs în minutul 63 al partidei, cînd Neşu şi Junior au primit cartonaşul roşu, în urma unei altercaţii.