Succes categoric pentru baschetbalistele de la CS Phoenix-Știința

Baschet feminin / Liga Naţională

Sport 01 Februarie 2020 / 20:02 755 accesări

În etapa a 10-a a Ligii Naţionale de baschet feminin, Grupa B, echipa CS Phoenix-Ştiinţa Constanţa a obţinut, sâmbătă seară, în Sala Sporturilor din Constanţa, o victorie la o diferenţă categorică în duelul cu formaţia CSU Rookies Oradea, scor 89-39, la pauză 55-17.

Scorul pe sferturi în meciul CS Phoenix-Știința - CSU Rookies: 24-4, 31-13, 13-8, 21-14.

Punctele echipei constănțene au fost înscrise de Lauren Brozoski 26, Diana Vaţi 16, Vladinka Erak 15, Andreea Beldian 10, Mădălina Geleriu 8, Andreea Mititelu 5, Katarina Matijevic 4, Alexandra Marcu 3 şi Maria Florea 2p.

Baschetbalistele pregătite de Carmin Popa și Ramona Coroamă vor juca în etapa viitoare în deplasare, miercuri, 5 februarie, de la ora 20.00, cu CS Agronomia Bucureşti.