Trei medalii pentru atleţii de la CS Farul la CN de seniori

Sport 04 August 2019 / 14:49 607 accesări
Podiumul probei de triplusalt: Marian Oprea, Răzvan Grecu şi Florin Vişan (sursa foto: Facebook Federaţia Română de Atletism)

La Campionatele Naționale de atletism pentru seniori care s-au desfăşurat pe stadionul „Nicolae Dobrin” din Pitești, sportivii constănţeni au obţinut trei medalii, una de aur şi două de bronz.

Răzvan Grecu (CS Farul, antrenor Daniel Cojocaru) a devenit campion naţional la triplusalt, cu o săritură de 16,83 metri, record personal. Răzvan Grecu l-a învins pe Marian Oprea (CSM Bucureşti), care a sărit 16,50m. Pe locul al treilea s-a clasat un alt atlet constănţean Florin Vişan (CS Farul, antrenor Carmen Botea), cu o săritură de 15,92m.

În proba de 4x100 metri masculin, ştafeta de la CS Farul, în componenţa Florin Vişan, Adrian Boldeanu, Marian Petre şi David Năstase, ultimii trei sportivi fiind antrenaţi de Alin Larion, a urcat pe treapta a treia a podiumului.