Ucraina şi Elveţia au produs surprize în UEFA Nations League

Nu ai găsit subiectul dorit?
Foloseşte căutarea ...
Fotbal internaţional

Ucraina şi Elveţia au produs surprize în UEFA Nations League

Sport 14 Octombrie 2020 / 07:43 366 accesări

Marţi seară, în etapa a patra din UEFA Nations League, Ucraina a învins Spania, iar Elveţia a remizat cu Germania.

Rezultate -

Divizia A, Grupa 4: Ucraina - Spania 1-0 (Tsygankov 76) şi Germania - Elveţia 3-3 (Werner 28, Havertz 55, Gnabry 60 / Gavranović 5, 57, Freuler 26).

Clasament: 1. Spania 7p (golaveraj: 6-2), 2. Germania 6p (7-6), 3. Ucraina 6p (4-7), 4. Elveţia 2p (5-7).

Divizia C, Grupa 1: Azerbaidjan - Cipru 0-0 şi Muntenegru - Luxemburg 1-2 (I. Ivanović 34 / E. Muratovic 42, Sinani 86).

Clasament: 1. Muntenegru 9p (6-2), 2. Luxemburg 9p (6-3), 3. Azerbaidjan 4p (2-4), 4. Cipru 1p (0-5).

Divizia D, Grupa 1: Letonia - Malta 0-1 (S. Borg 90+7) şi Insulele Feroe - Andorra 2-0 (K. Olsen 19, 33).

Clasament: 1. Insulele Feroe 10p (7-3), 2. Malta 5p (4-4), 3. Letonia 3p (2-3), 4. Andorra 2p (0-3).

Divizia D, Grupa 2: Liechtenstein - San Marino 0-0.

Clasament: 1. Gibraltar 6p (2-0), 2. Liechtenstein 4p (2-1), 3. San Marino 1p (0-3).

PROGRAMUL PARTIDELOR DE MIERCURI

Miercuri seară vor avea loc şi celelalte meciuri din etapa a patra -

Divizia A, Grupa 1, ora 21.45: Polonia - Bosnia & Herţegovina şi Italia - Olanda.

Clasament: 1. Italia 5p (golaveraj: 2-1), 2. Polonia 4p (2-2), 3. Olanda 4p (1-1), 4. Bosnia & Herţegovina 2p (2-3).

Divizia A, Grupa 2, ora 21.45: Anglia - Danemarca şi Islanda - Belgia.

Clasament: 1. Anglia 7p (3-1), 2. Belgia 6p (8-3), 3. Danemarca 4p (3-2), 4. Islanda 0p (1-9).

Divizia A, Grupa 3, ora 21.45: Croaţia - Franţa şi Portugalia - Suedia.

Clasament: 1. Portugalia 7p (6-1), 2. Franţa 7p (5-2), 3. Croaţia 3p (5-9), 4. Suedia 0p (1-5).

Divizia B, Grupa 1, ora 21.45: ROMÂNIA - Austria şi Norvegia - Irlanda de Nord.

Clasament: 1. Norvegia 6p (10-3), 2. Austria 6p (5-4), 3. ROMÂNIA 4p (4-7), 4. Irlanda de Nord 1p (2-7).

Divizia B, Grupa 2, ora 21.45: Scoţia - Cehia şi Slovacia - Israel.

Clasament: 1. Scoţia 7p (golaveraj: 4-2), 2. Cehia 6p (6-4), 3. Israel 2p (3-4), 4. Slovacia 1p (2-5).

Divizia B, Grupa 3, ora 21.45: Turcia - Serbia şi Rusia - Ungaria.

Clasament: 1. Rusia 7p (8-5), 2. Ungaria 6p (4-3), 3. Turcia 2p (1-2), 4. Serbia 1p (1-4).

Divizia B, Grupa 4, ora 19.00: Finlanda - Irlanda; ora 21.45: Bulgaria - Ţara Galilor.

Clasament: 1. Ţara Galilor 7p (2-0), 2. Finlanda 6p (3-1), 3. Irlanda 2p (1-1), 4. Bulgaria 1p (1-3).

Divizia C, Grupa 2, ora 21.45: Macedonia de Nord - Georgia şi Estonia - Armenia.

Clasament: 1. Macedonia de Nord 5p (6-5), 2. Georgia 5p (4-3), 3. Armenia 4p (5-4), 4. Estonia 1p (3-6).

Divizia C, Grupa 3, ora 21.45: Moldova - Slovenia şi Grecia - Kosovo.

Clasament: 1. Grecia 7p (4-1), 2. Slovenia 7p (2-0), 3. Kosovo 1p (2-4), 4. Moldova 1p (1-4).

Divizia C, Grupa 4, ora 19.00: Lituania - Albania; ora 21.45: Belarus - Kazahstan.

Clasament: 1. Kazahstan 4p (golaveraj: 3-2), 2. Albania 4p (2-1), 3. Belarus 4p (4-5), 4. Lituania 4p (3-4).



12
Declarația pe proprie răspundere
Pagina a fost generata in 0.1662 secunde