Ultima etapă a turului în Liga a V-a

Nu ai găsit subiectul dorit?
Foloseşte căutarea ...
Fotbal judeţean Ultima etapă a turului în Liga a V-a
Sport 30 Noiembrie 2019 / 07:14 341 accesări 0 comentarii

Programul partidelor din etapa a 15-a a Ligii a V-a constănţene la fotbal, ultima din turul campionatului, este următorul -

SERIA NORD - sâmbătă, 30 noiembrie, ora 14.00:

Viitorul Târguşor - CS Sharks Lumina

Sportul Tortoman - Dunărea Ciobanu

Duminică, 1 decembrie, ora 11.00:

Speranţa Castelu - Victoria Mihai Viteazu

Dacia Mircea Vodă - Voinţa Săcele

Duminică, 1 decembrie, ora 14.00:

Litoral Corbu - Recolta Nicolae Bălcescu

Steaua Speranţei Siliştea - AS Litoral Sport 2019 Corbu

CSO Murfatlar - Flacăra Crucea

CS Peştera va sta în această etapă.

Clasament: 1. Peştera 34p (golaveraj: 43-11), 2. Nicolae Bălcescu 28p (33-18), 3. Săcele 26p (45-15), 4. Castelu 22p (52-23), 5. Crucea 24p (37-22), 6. Corbu 22p (33-19), 7. Siliştea 19p (25-30), 8. Murfatlar 19p (31-41), 9. Târguşor 18p (34-34), 10. Mircea Vodă 16p (26-27), 11. Ciobanu 15p (30-35), 12. Tortoman 14p (20-36), 13. Lumina 12p (30-45), 14. Mihai Viteazu 10p (17-55), 15. Corbu 2019 3p (20-63).

SERIA SUD - Duminică, 1 decembrie, ora 11.00:

Sport Prim Oltina - AS Viişoara

CS Negru Vodă - Unirea Topraisar

FC Mereni - Viitorul Cobadin

Danubius Rasova - Fulgerul Chirnogeni

AS Săgeata Stejaru 2019 Constanţa - AS Pelinu Gold 2019 (teren „Voinţa” din Complexul Sportiv „Badea Cârţan” din Constanţa)

Inter Ion Corvin - AS Kinder Constanţa (se joacă la Viile)

Duminică, 1 decembrie, ora 13.30:

AS Pelinu 2016 - Olimpia Constanţa (se joacă la Comana)

Duminică, 1 decembrie, ora 14.00:

CS Poseidon Limanu - Avântul Comana (se joacă la 2 Mai)

Clasament: 1. Ion Corvin 31p (golaveraj: 39-21), 2. Rasova 30p (43-25), 3. Cobadin 28p (48-21), 4. Comana 28p (33-11), 5. Oltina 26p (48-24), 6. Pelinu Gold 2019 25p (60-23), 7. Negru Vodă 24p (33-20), 8. Mereni 21p (41-35), 9. Săgeata Stejaru 2019 21p (37-36), 10. Olimpia 21p (23-29), 11. Viişoara 15p (26-36), 12. Chirnogeni 10p (21-46), 13. AS Kinder 9p (21-35), 14. Poseidon Limanu 9p (23-44), 15. Topraisar 9p (21-69), 16. Pelinu 2016 5p (13-55).



Ştiri recomandate

Pagina a fost generata in 0.1787 secunde