Ultimele meciuri din faza grupelor la CE de handbal masculin

Nu ai găsit subiectul dorit?
Foloseşte căutarea ...
Ultimele meciuri din faza grupelor la CE de handbal masculin
Sport 14 Ianuarie 2020 / 09:21 308 accesări 0 comentarii
Sursa foto: www.eurohandball.com

Sursa foto: www.eurohandball.com

Turneul final al Campionatului European de handbal masculin care se desfăşoară în această perioadă în Austria, Norvegia şi Suedia se apropie de încheierea fazei grupelor, marţi şi miercuri urmând să se dispute ultimele confruntări în grupele B, D, F şi E.

Rezultatele de luni, 13 ianuarie - GRUPA A: Muntenegru - Belarus 27-36 (11-17), Serbia - Croaţia 21-24 (10-8), GRUPA C: Letonia - Germania 27-28 (11-16), Olanda - Spania 25-36 (13-17), GRUPA E: Islanda - Rusia 34-23 (18-11), Danemarca - Ungaria 24-24 (11-13).

Programul partidelor de marţi, 14 ianuarie - GRUPA B: Austria - Macedonia de Nord (ora 19.15), Ucraina - Cehia (ora 21.30), GRUPA D: Bosnia & Herţegovina - Franţa (ora 19.15), Portugalia - Norvegia (ora 21.30), GRUPA F: Elveţia - Slovenia (ora 19.15), Polonia - Suedia (ora 21.30).

Programul meciurilor de miercuri, 15 ianuarie - GRUPA E: Islanda - Ungaria (ora 19.15), Rusia - Danemarca (ora 21.30).

Întâlnirile pot fi urmărite la Digi Sport.

Clasamente - GRUPA A: 1. CROAŢIA 6p (golaveraj: 82-65), 2. BELARUS 4p (94-88), 3. Muntenegru 2p (70-84), 4. Serbia 0p (72-81).

GRUPA B: 1. Austria 4p (golaveraj: 66-59), 2. Cehia 2p (56-57), 3. Macedonia de Nord 2p (51-52), 4. Ucraina 0p (55-60).

GRUPA C: 1. SPANIA 6p (golaveraj: 102-73), 2. GERMANIA 4p (88-83), 3. Olanda 2p (80-94), 4. Letonia 0p (73-93).

GRUPA D: 1. NORVEGIA 4p (golaveraj: 60-52), 2. PORTUGALIA 4p (55-49), 3. Franţa 0p (51-56), 4. Bosnia & Herţegovina 0p (50-59).

GRUPA E: 1. ISLANDA 4p (golaveraj: 65-53), 2. Ungaria 3p (50-49), 3. Danemarca 1p (54-55), 4. Rusia 0p (48-60).

GRUPA F: 1. Slovenia 4p (golaveraj: 47-42), 2. Suedia 2p (53-42), 3. Elveţia 2p (52-58), 4. Polonia 0p (47-57).

Primele două clasate din fiecare din cele şase grupe se vor califica în faza grupelor principale, cu meciuri programate în perioada 17-22 ianuarie.

Semifinalele vor avea loc la 24 ianuarie, iar finala se va disputa la 26 ianuarie.



Pagina a fost generata in 0.2124 secunde