Un prim test pentru jucătorii aflaţi în probe la SSC Farul

Fotbal / Liga a 2-a

Sport 19 Ianuarie 2019 / 14:33 2196 accesări
Sursa foto: Facebook FC Farul Constanţa

SSC Farul Constanţa a susţinut sâmbătă, pe stadionul din Valu lui Traian, un meci şcoală, cu echipa din Liga a IV-a FC Farul Constanţa (antrenori Ion Constantinescu şi Georges Mihai). Primul test susţinut în această iarnă de jucătorii de la SSC Farul după cinci zile de la reluarea pregătirilor a fost câştigat cu scorul de 5-0, prin golurile marcate de Iani (25), C. Zamfir (35), M. Doumbia (51), Sabangeanu (62) şi Pacionel (69), fiind folosiţi mai mulţi jucători aflaţi în probe. Prima repriză a durat 40 de minute, iar a doua, 30. Antrenamentele vor continua săptămâna viitoare la Constanţa.

Antrenorii Petre Grigoraş şi Marian Dinu au utilizat în partida de sâmbătă următorii jucători: Avram (de la Dacia Unirea Brăila) - Subţirică (de la CS Afumaţi), Cojocaru (din Republica Moldova, a mai fost în probe şi la Gaz Metan Mediaş), Ispas (Dunărea Călăraşi), Juncu (de la CS U. Craiova) - Iani, M. Doumbia - Mihaiu (a mai jucat în Liga a IV-a din Spania), Pacionel (de la FCSB II), Coman (de la Victoria Cumpăna) - C. Zamfir; au mai evoluat: Sabangeanu şi Gavrilă (de la FCSB II). Portarul M. Popa a evoluat în prima repriză la FC Farul Constanţa.