Victorie pentru CS Medgidia, remiză pentru Axiopolis

Fotbal / Liga a 3-a

Sport 15 Septembrie 2018 / 21:38 1772 accesări
CS Medgidia şi-a trecut în cont al doilea succes din actualul campionat (sursa foto: Facebook Clubul Sportiv Medgidia)

Sâmbătă, în etapa a patra a Ligii a 3-a la fotbal, Seria a 2-a, CS Medgidia s-a impus, pe teren propriu, cu scorul de 2-1, în partida cu CSO Bragadiru, după ce a fost condusă la pauză cu 1-0. Alexandru Muscă a marcat golurile victoriei, în minutele 50 - din penalty şi 60. Au evoluat pentru CS Medgidia (antrenor Aurelian Despa): Mociu - Tenea, Suflaru, Bumbac, A. Rusu - Moldoveanu, I. Florea, G. Ştefan - Bolojan, Al. Muscă, Şicu; au mai jucat: Dediu, Ghe. Dumitru şi Răvoiu. Marţi, de la ora 17.00, CS Medgidia va disputa, tot pe stadionul „Iftimie Ilisei”, restanţa din etapa a 3-a cu CSM Olteniţa.

Iar Axiopolis Cernavodă a înregistrat, în deplasare, a treia remiză, 1-1 cu CSM Olteniţa, după ce a condus la pauză cu 1-0 în urma golului înscris de Silviu Moise. Au evoluat pentru Axiopolis (antrenor Ionel Melenco): Puia - Acasandrei, Lazăr, Leo Gheorghe, Andrescu - Anton, Coconaşu - G. Rusu, S. Moise, Beşleagă - Creţu; au mai jucat: M. Hristu, E. Bolat şi Daniel Zaharia. Marţi, tot în deplasare, Axiopolis va întâlni pe Înainte Modelu, în restanţa din etapa a 3-a.

Celelalte rezultate ale etapei: Delta Dobrogea Tulcea - CS Tunari 0-6, FCSB II - Rapid Bucureşti 0-2, Progresul Spartac Bucureşti - Înainte Modelu 0-1, Popeşti Leordeni - Unirea Slobozia 0-3, Sportul Chiscani - Agricola Borcea 1-3, CS Făurei - CS Afumaţi 1-4.