Victorii pentru HC Dobrogea Sud II şi CS Medgidia

Handbal masculin / Divizia A, Seria B

Sport 25 Noiembrie 2019 / 16:58 765 accesări

În etapa a 11-a din Divizia A la handbal masculin, în Seria B, formaţiile constănţene au obţinut victorii. În Sala Sporturilor din Constanţa, HC Dobrogea Sud II (antrenori George Buricea şi Enis Murtaza) a învins ocupanta locului secund, CSM Alexandria, cu scorul de 31-28, la pauză 17-13. HC Dobrogea Sud a urcat pe locul 3 în clasament, cu 18 puncte, egalând-o chiar pe CSM Alexandria, care rămâne pe locul secund grație golaverajului superior, 279-251 faţă de 323-320.

În Sala Sporturilor „Iftimie Ilisei” din Medgidia, CS Medgidia (antrenori Adrian Georgescu și Ionuț Deli-Iorga) a trecut de ultima clasată, CSM Ploieşti, cu scorul de 39-20, la pauză 20-11. Echipa din Medgidia este liderul clasamentului, cu 24 de puncte şi golaveraj 287-228.

În etapa viitoare, CS Medgidia va juca la Alexandria, iar HCDS II va evolua în Capitală, sâmbătă, cu CSA Steaua Bucureşti, partidele fiind programate sâmbătă, 30 noiembrie.