Viitorul a pierdut amicalul cu Al Shoalah

Fotbal / Meci amical: FC VIITORUL CONSTANŢA - AL SHOALAH 1-3

Sport 05 Iulie 2013 / 00:00 591 accesări

După 1-1 cu Mordovia Saransk în primul joc amical din Turcia, partidă care a durat însă doar 45 de minute din cauza ploii torenţiale, FC Viitorul Constanţa a disputat ieri, la Bolu, un nou meci de verificare. Constănţenii au întâlnit formaţia Al Shoalah, din Arabia Saudită, meciul fiind câştigat de echipa saudită cu 3-1 (1-1). Cei care au deschis scorul au fost constănţenii, prin Nicolae Dică, în min. 22, căpitanul Viitorului fructificând o lovitură de la 11 m. Al Shoalah a restabilit egalitatea cu două minute înainte de pauză, iar în actul secund, pe fondul numeroaselor schimbări din tabăra echipei constănţene, au mai punctat de două ori, obţinând un succes meritat. Pentru Viitorul (antrenor Cătălin Anghel) au evoluat următorii jucători: Buzbuchi - Thiago, Ghionea, Mitrea - Lazăr, Benzar, Emerson - Cârstocea, Dică, I. Şerban - V. Rusu. Au mai intrat: Vâtcă, Larie, Puţanu, Toşca, Hodorogea, Muscă, Tănase, Mihăescu, C. Herea, Marinkovic, Vînă, Gavra, Mitriţă. Astăzi este aşteptat să sosească şi portarul George Şerban, după ce acesta a susţinut examenul de bacalaureat. Următorul meci amical al Viitorului va fi mâine, cu Dila Gori (Georgia, vicecampioana ţării).