Viitorul a pierdut primul amical de la Braşov

Sport 30 Iulie 2010 / 00:00 791 accesări

FC Viitorul Constanţa a început ieri seria partidelor de verificare din cadrul cantonamentului pe care îl efectuează la Braşov, fiind învinsă de fosta prim divizionară Dacia Mioveni cu scorul de 2-1. În faţa unei echipe cu mai multă experienţă în primele eşaloane ale fotbalului românesc, Viitorul a reuşit un joc bun şi a fost foarte aproape de un rezultat de egalitate, primind golul decisiv în minutul 90. Golul echipei noastre a fost înscris de Cârstocea în minutul 75. Iată şi echipa folosită de antrenorul Cătălin Anghel: Popa - Ninu (46 Călin), I. Posteucă, Rusu (83 Cureteu), Evdochim (66 Bubuleandră) - Păcuraru (46 Cârstocea), Larie (60 Benzar), Banoti (66 Dimcea) - Şt. Sandu (77 Sin), Pantelie (72 Marinkovici), Chiţu (55. R. Lupu). Vasilică Cristocea nu a jucat deoarece nu a fost încă recuperat după o răceală foarte puternică. Din lotul echipei constănţene nu mai face parte fundaşul Ionuţ Lupu, acestuia expirându-i împrumutul de la Săgeata Stejaru.

VIITORUL PARTICIPĂ LA “ZILELE TĂRLUNGENIULUI“

Viitorul Constanţa îşi continuă la finele acestei săptămâni seria partidelor de verificare, urmând să participe în perioada 31 iulie - 1 august, la Cupa “Zilele Tărlungeniului“. Alături de formaţia noastră şi de Unirea Tărlungeni (formaţia organizatoare), vor mai participa CSM Braşov şi Callatis Mangalia. În urma tragerii la sorţi care a avut loc miercuri după-amiază s-a stabilit programul competiţiei - sâmbătă, 31 iulie, ora 16.00: Unirea Tărlungeni - CSM Braşov; ora 18.00: FC Viitorul - Callatis Mangalia; duminică, 1 august - ora 16.00: finala mică; ora 18.00 - finala mare. Săptămâna viitoare, Viitorul va disputa alte două partide amicale - miercuri, 4 august, ora 17.30 (Braşov sau Făgăraş): FC Viitorul - CS Otopeni; vineri, 6 august, ora 11.00 (Braşov): FC Viitorul - CF Brăila.