Voluntari şi Chindia luptă pentru un loc în Liga 1

Fotbal / Barajul de menţinere-promovare în Liga 1

Sport 13 Iunie 2018 / 11:26 734 accesări

Stadionul „Eugen Popescu” din Târgovişte va găzdui miercuri, de la ora 17.30 (în direct la Digi Sport 1, Telekom Sport 1 şi Look TV), întâlnirea retur dintre formaţiile Chindia Târgovişte (locul 3 în Liga a 2-a) şi FC Voluntari (locul 12 în Liga 1), din barajul de menţinere / promovare în Liga 1. Partida va fi arbitrată la centru de Istvan Kovacs. În meciul tur, FC Voluntari s-a impus cu scorul de 1-0 (I. Balaur 79).

În cazul în care, după 90 de minute de joc, Chindia se va impune cu acelaşi scor cu care a pierdut în tur, partida va continua cu două reprize de prelungiri. Dacă scorul de la finalul celor 90 de minute va rămâne neschimbat şi după prelungiri, atunci se va trece la executarea loviturilor de departajare.