Xanthi, echipa lui Răzvan Lucescu, a câştigat meciul cu Panetolikos

27 Noiembrie 2016 / 19:49 524 accesări

Xanthi Skoda, echipă antrenată de către Răzvan Lucescu, a câştigat, duminică, scor 3-2, meciul disputat în deplasare cu Panetolikos, în etapa a 12-a din prima ligă a campionatului Greciei.

Golurile partidei au fost înscrise de Amir Warda, în minutul 64, din penalty, şi Luis Rocha, în minutul 86, respectiv Panagiotis Triadis, în minutul 19, Djordje Lazic, în minutul 48, şi Younes Hamza, fostul jucător al Petrolului, în minutul 73, din lovitură de pedeapsă.

Echipa trimisă în teren de către antrenorul Răzvan Lucescu: Zivkovic - Baxevanidis, Fliskas, Lisgaras, Wallace - Pablo, Triadas - Lucero, Vasilakakis, Lazic - Hamza. Pe parcursul meciului au mai intrat în teren Antonis Ranos, Oka Chatziterzoglu şi Petros Orfanidis.

În urma acestui rezultat, Xanthi ocupă locul şase în clasamentul primei ligi din Grecia, cu 13 puncte, în timp ce Panetolikos se află pe locul opt, cu 11 puncte.