Astra Giurgiu a remizat cu Sturm Graz, într-un meci amical

22 Iunie 2016 / 21:23 647 accesări

Astra Giurgiu, campioana României la fotbal, şi Sturm Graz, formaţia clasată pe locul 5 în Austria, au remizat, miercuri, scor 1-1, într-un meci amical desfăşurat în localitatea Bad Waltersdorf din Austria.

Sturm Graz a deschis scorul în minutul 7, prin Kristijan Dobras. Egalarea a fost adusă de golul brazilianului Fernando Boldrin din minutul 21.

A fost al doilea amical al verii pentru Astra, după 1-0 cu Cihura Sacihere (Georgia). Astra Giurgiu efectuează două cantonamente în Slovenia.

Echipa antrenată de Marius Șumudică nu a putut conta pe fotbaliștii care au participat cu echipa naţională la Euro 2016, atacantul Denis Alibec și portarul Silviu Lung Jr. Denis Alibec va lipsi minimum două luni de pe gazon, după accidentarea din meciul cu Albania de la Euro 2016. Alibec a aflat, miercuri, că are ligamentul colateral rupt la piciorul stâng.