Programul partidelor de la EURO 2020

Nu ai găsit subiectul dorit?
Foloseşte căutarea ...
Fotbal Programul partidelor de la EURO 2020
Sport 01 Decembrie 2019 / 15:06 249 accesări 0 comentarii

Dacă va reuşi calificarea la EURO 2020, România vasusţine la Bucureşti, pe Arena Naţională, în Grupa C, două partide: cu Austria, la 14 iunie, şi cu Ucraina, la 18 iunie.

Programul Campionatului European din 2020, stabilit după tragerea la sorţi care a avut loc sâmbătă, la Bucureşti, se prezintă astfel:

Faza grupelor:

Vineri, 12 iunie

Grupa A: Turcia - Italia (22.00, la Roma)

Sâmbătă, 13 iunie

Grupa A: Ţara Galilor - Elveţia (16.00, Baku)

Grupa B: Danemarca - Finlanda (19.00, Copenhaga)

Grupa B: Belgia - Rusia (22.00, Sankt Petersburg)

Duminică, 14 iunie

Grupa D: Anglia - Croaţia (16.00, Londra)

Grupa C: Austria - Câştigătoarea play-off-ului D sau A (19.00, Bucureşti)

Grupa C: Olanda - Ucraina (22.00, Amsterdam)

Luni, 15 iunie

Grupa D: Câştigătoarea play-off-ului C - Cehia (16.00, Glasgow)

Grupa E: Polonia - Câştigătoarea play-off-ului B (19.00, Dublin)

Grupa E: Spania - Suedia (22.00, Bilbao)

Marţi, 16 iunie

Grupa F: Câştigătoarea play-off-ului A sau D - Portugalia (19.00, Budapesta)

Grupa F: Franţa - Germania (22.00, Munchen)

Miercuri, 17 iunie

Grupa B: Finlanda - Rusia (16.00, St Petersburg)

Grupa A: Turcia - Ţara Galilor (19.00, Baku)

Grupa A: Italia - Elveţia (22.00, Roma)

Joi, 18 iunie

Grupa C: Ucraina - Câştigătoarea play-off-ului D sau A (16.00, Bucureşti)

Grupa B: Danemarca - Belgia (19.00, Copenhaga)

Grupa C: Olanda - Austria (22.00, Amsterdam)

Vineri, 19 iunie

Grupa E: Suedia - Câştigătoarea play-off-ului B (16.00, Dublin)

Grupa D: Croaţia - Cehia (19.00, Glasgow)

Grupa D: Anglia - Câştigătoarea play-off-ului C (22.00, Londra)

Sâmbătă, 20 iunie

Grupa F: Câştigătoarea play-off-ului A sau D - Franţa (16.00, Budapest)

Grupa F: Portugalia - Germania (19.00, Munchen)

Grupa E: Spania - Polonia (22.00, Bilbao)

Duminică, 21 iunie

Grupa A: Italia - Ţara Galilor (19.00, Roma)

Grupa A: Elveţia - Turcia (19.00, Baku)

Luni, 22 iunie

Grupa C: Câştigătoarea play-off-ului D sau A - Olanda (19.00, Amsterdam)

Grupa C: Ucraina - Austria (19.00, Bucureşti)

Grupa B: Rusia - Danemarca (22.00, Copenhaga)

Grupa B: Finlanda - Belgia (22.00, Sankt Petersburg)

Marţi, 23 iunie

Grupa D: Cehia - Anglia (22.00, Londra)

Grupa D: Croaţia - Câştigătoarea play-off-ului C (22.00, Glasgow)

Miercuri, 24 iunie

Grupa E: Câştigătoarea play-off-ului B - Spania (19.00, Bilbao)

Grupa E: Suedia - Polonia (19.00, Dublin)

Grupa F: Germania - Câştigătoarea play-off-ului A sau D (22.00, Munchen)

Grupa F: Portugalia - Franţa (22.00, Budapesta)

Primele două clasate din fiecare grupă şi patru echipe de pe locul al treilea se vor califica în faza următoare a competiţiei.

OPTIMI DE FINALĂ

Sâmbătă, 27 iunie

1: 2A - 2B (19.00, Amsterdam)

2: 1A - 2C (22.00, Londra)

Duminică, 28 iunie

3: 1C - 3D/E/F (19.00, Budapesta)

4: 1B - 3A/D/E/F (22.00, Bilbao)

Luni, 29 iunie

5: 2D - 2E (19.00, Copenhaga)

6: 1F - 3A/B/C (22.00, Bucureşti)

Marţi, 30 iunie

7: 1D - 2F (19.00, Dublin)

8: 1E - 3A/B/C/D (22.00, Glasgow)

SFERTURI DE FINALĂ

Vineri, 3 iulie

Sfert 1: Câştigătoarea meci 6 - Câştigătoarea meci 5 (19.00, Sankt Petersburg)

Sfert 2: Câştigătoarea meci 4 - Câştigătoarea meci 2 (22.00, Munchen)

Sâmbătă, 4 iulie

Sfert 3: Câştigătoarea meci 1 - Câştigătoarea meci 3 (19.00, Baku)

Sfert 4: Câştigătoarea meci 8 - Câştigătoarea meci 7 (22.00, Roma)

SEMIFINALE

Marţi, 7 iulie

Semifinala 1: Câştigătoarea sfert 1 - Câştigătoarea sfert 2 (22.00, Londra)

Miercuri, 8 iulie

Semifinala 2: Câştigătoarea sfert 4 - Câştigătoarea sfert 3 (22.00, Londra)

FINALA

Duminică, 12 iulie: Câştigătoarea semifinalei 1 - Câştigătoarea semifinalei 2 (22.00, Londra)



Ştiri recomandate

Pagina a fost generata in 0.1907 secunde