Trei formaţii din judeţul Constanţa în Seria a 3-a a Ligii a 3-a la fotbal

Nu ai găsit subiectul dorit?
Foloseşte căutarea ...
Fotbal intern

Trei formaţii din judeţul Constanţa în Seria a 3-a a Ligii a 3-a la fotbal

Sport 03 Septembrie 2020 / 16:36 947 accesări

În sezonul 2020-2021 al Ligii a 3-a la fotbal, judeţul Constanţa va avea trei reprezentante, care au fost repartizate în Seria a 3-a: Axiopolis Cernavodă, Gloria Albeşti, nou promovată în eşalonul al treilea, şi FC Viitorul II Constanţa, care revine după o pauză de trei ani în Liga a 3-a. Prima etapă se va disputa la 12 septembrie, Gloria Albeşti urmând să evolueze pe teren propriu, iar Axiopolis Cernavodă şi FC Viitorul II Constanţa vor juca în deplasare.

Delurile formaţiilor constănţene se vor desfăşura astfel: Gloria Albești - FC Viitorul II Constanţa, în etapa a 3-a, Axiopolis Cernavodă - FC Viitorul II Constanţa, în etapa a 5-a, şi Axiopolis Cernavodă - Gloria Albești, în etapa a 9-a.

Programul meciurilor din turul campionatului se prezintă astfel -

Etapa 1:

ACSM Oltenița - Recolta Gh. Doja

Înainte Modelu - FC Viitorul II Constanţa

SC Popești Leordeni - CS Afumați

Gloria Albești - Agricola Borcea

Mostiștea Ulmu - Axiopolis Cernavodă

Etapa a 2-a:

Recolta Gh. Doja - Axiopolis Cernavodă

Agricola Borcea - Mostiștea Ulmu

CS Afumați - Gloria Albești

FC Viitorul II Constanţa - SC Popești Leordeni

ACSM Oltenița - Înainte Modelu

Etapa a 3-a:

Înainte Modelu - Recolta Gh. Doja

SC Popești Leordeni - ACSM Oltenița

Gloria Albești - FC Viitorul II Constanţa

Mostiștea Ulmu - CS Afumați

Axiopolis Cernavodă - Agricola Borcea

Etapa a 4-a:

Recolta Gh. Doja - Agricola Borcea

CS Afumați - Axiopolis Cernavodă

FC Viitorul II Constanţa - Mostiștea Ulmu

ACSM Oltenița - Gloria Albești

Înainte Modelu - SC Popești Leordeni

Etapa a 5-a:

SC Popești Leordeni - Recolta Gh. Doja

Gloria Albești - Înainte Modelu

Mostiștea Ulmu - ACSM Oltenița

Axiopolis Cernavodă - FC Viitorul II Constanţa

Agricola Borcea - CS Afumați

Etapa a 6-a:

Recolta Gh. Doja - CS Afumați

FC Viitorul II Constanţa - Agricola Borcea

ACSM Oltenița - Axiopolis Cernavodă

Înainte Modelu - Mostiștea Ulmu

SC Popești Leordeni - Gloria Albești

Etapa a 7-a:

Gloria Albești - Recolta Gh. Doja

Mostiștea Ulmu - SC Popești Leordeni

Axiopolis Cernavodă - Înainte Modelu

Agricola Borcea - ACSM Oltenița

CS Afumați - FC Viitorul II Constanţa

Etapa a 8-a:

Recolta Gh. Doja - FC Viitorul II Constanţa

ACSM Oltenița - CS Afumați

Înainte Modelu - Agricola Borcea

SC Popești Leordeni - Axiopolis Cernavodă

Gloria Albești - Mostiștea Ulmu

Etapa a 9-a:

Mostiștea Ulmu - Recolta Gh. Doja

Axiopolis Cernavodă - Gloria Albești

Agricola Borcea - SC Popești Leordeni

CS Afumați - Înainte Modelu

FC Viitorul II Constanţa - ACSM Oltenița



12
Pagina a fost generata in 0.163 secunde