Astăzi și mâine se dispută semifinalele din faza pe județ a Cupei României la fotbal

Sport 16 Iunie 2015 / 00:00 908 accesări

Sâmbătă, în faza pe județul Constanța a Cupei României la fotbal, ediția 2015-2016, au avut loc sferturile de finală. Iată rezultatele înregistrate: Avîntul Comana - Sparta Techirghiol 1-2 (Claudiu Nedelcu 11 - Alexandru Petre 67, 77); CS Agigea - FC Viitorul II Constanța 0-4 (George Tudoran 4, 42, 57, Alexandru Cicîldău 9); Viitorul Fîntînele - CS Mihail Kogălniceanu 1-2 (arbitrul Alex Nedelcu nu a adus raportul de joc la sediul AJF). Meciul Dunărea Ostrov - Axiopolis Cernavodă s-a întrerupt la pauză, când scorul era 3-0 pentru gazde (Mihai Geileanu 12, Ștefan Filip 16, Ionuț Gioga 20). Formația oaspete a venit la Ostrov cu doar opt jucători, iar doi dintre ei s-au accidentat în timpul primei reprize și nu au mai putut evolua după pauză, astfel că arbitrul întâlnirii a fost nevoit să fluiere finalul partidei. De altfel, Axiopolis Cernavodă a venit la Ostrov numai cu jucători tineri: câte unul născut în 1994, 1995, 1996 și 1998 și patru născuți în 1997. Cei doi accidentați sunt Mihai Pantaze (1995, întindere musculară) și Gabriel Buhuș (1996, contuzie la glezna dreaptă).

Semifinalele sunt Sparta Techirghiol - FC Viitorul II Constanța (se joacă azi, de la ora 17.30) și CS Mihail Kogălniceanu - Dunărea Ostrov (se joacă mâine, de la ora 17.30).