Avântul Comana a urcat pe primul loc în Seria Sud din Liga a V-a

Nu ai găsit subiectul dorit?
Foloseşte căutarea ...
Fotbal judeţean

Avântul Comana a urcat pe primul loc în Seria Sud din Liga a V-a

Sport 29 Octombrie 2019 / 09:29 1345 accesări
În Seria Sud, Sport Prim Oltina a câştigat partida cu Olimpia Constanţa (sursa foto: Facebook AJF Constanţa)

În Seria Sud, Sport Prim Oltina a câştigat partida cu Olimpia Constanţa (sursa foto: Facebook AJF Constanţa)

Etapa a zecea din Liga a V-a constănţeană la fotbal a dus la schimbarea liderului în Seria Sud, Avântul Comana trecând în frunte după ce s-a impus pe terenul Viitorului Cobadin, care a coborât pe poziţia a treia.

Rezultate - SERIA NORD: Dunărea Ciobanu - CS Sharks Lumina 3-2

Flacăra Crucea - Litoral Corbu 3-1

Steaua Speranţei Siliştea - Sportul Tortoman 0-1

Voinţa Săcele - Recolta Nicolae Bălcescu 0-0

AS Litoral Sport 2019 Corbu - Viitorul Târguşor 3-6

CSO Murfatlar - Dacia Mircea Vodă 3-0

CS Peştera - Speranţa Castelu 3-0

Victoria Mihai Viteazu a stat în această etapă.

Clasament: 1. Peştera 27p (golaveraj: 34-7), 2. Nicolae Bălcescu 19p (23-15), 3. Murfatlar 19p (27-28), 4. Crucea 18p (25-15), 5. Săcele 17p (31-10), 6. Corbu 16p (23-12), 7. Castelu 13p (34-18), 8. Mircea Vodă 13p (20-22), 9. Siliştea 13p (20-24), 10. Târguşor 12p (21-23), 11. Tortoman 10p (11-22), 12. Ciobanu 9p (23-24), 13. Lumina 9p (24-38), 14. Mihai Viteazu 7p (11-38), 15. Corbu 2019 0p (12-43).

Rezultate - SERIA SUD: Olimpia Constanţa - Sport Prim Oltina 1-2

Fulgerul Chirnogeni - AS Viişoara 4-0

Viitorul Cobadin - Avântul Comana 1-2

Unirea Topraisar - Inter Ion Corvin 1-4

AS Pelinu 2016 - Danubius Rasova 3-3

AS Pelinu Gold 2019 - CS Poseidon Limanu 5-1

AS Săgeata Stejaru 2019 Constanţa - FC Mereni 6-1

Partida AS Kinder Constanţa - CS Negru Vodă a fost amânată.

Clasament: 1. Comana 21p (golaveraj: 20-9), 2. Rasova 20p (31-22), 3. Cobadin 19p (38-16), 4. Oltina 19p (31-18), 5. Ion Corvin 19p (26-18), 6. Negru Vodă 18p (26-13), 7. Pelinu Gold 2019 16p (41-14), 8. Mereni 16p (31-27), 9. Viişoara 15p (24-25), 10. Olimpia 14p (18-20), 11. Săgeata Stejaru 2019 14p (25-28), 12. AS Kinder 6p (13-21), 13. Poseidon Limanu 6p (15-32), 14. Chirnogeni 6p (13-37), 15. Topraisar 6p (16-45), 16. Pelinu 2016 5p (7-30).



12