Bonurile de masă ar putea fi plafonate!

Nu ai găsit subiectul dorit?
Foloseşte căutarea ...

Bonurile de masă ar putea fi plafonate!

Social 30 Octombrie 2018 / 15:09 487 accesări

Bonurile de masă ar putea fi plafonate la o valoare maximă de maximum 15,18 lei în perioada noiembrie 2018 - aprilie 2019, se arată într-un proiect de ordin al Ministerului Muncii. ”Pentru semestrul II al anului 2018, începând cu luna noiembrie, valoarea nominală a unui tichet de masă, stabilită potrivit prevederilor art. 31 din Normele de aplicare a Legii nr. 142/1998 privind acordarea tichetelor de masă, aprobate prin Hotărârea Guvernului nr. 23/2015, ale Ordonanței de urgență a Guvernului nr. 59/2005 privind unele măsuri de natură fiscală și financiară pentru punerea în aplicare a Legii nr. 348/2004 privind denominarea monedei naționale, aprobată cu modificări prin Legea nr. 15/2006, cu completările ulterioare, și ale Legii nr. 142/1998 privind acordarea tichetelor de masă, cu modificările și completările ulterioare, nu poate depăşi cuantumul de 15,18 lei”, se arată în proiectul de Ordin al Ministerului Muncii, potriviteconomica.net.

Taguri articol


12
Pagina a fost generata in 0.173 secunde