Derby la Pelinu în Liga a V-a, Seria Sud

Nu ai găsit subiectul dorit?
Foloseşte căutarea ...
Fotbal judeţean Derby la Pelinu în Liga a V-a, Seria Sud
Sport 23 Noiembrie 2019 / 08:48 465 accesări 0 comentarii
AS Pelinu Gold 2019 este gazdă în meciul de duminică (sursa foto: Facebook A.s Gold Pelinu 2019)

AS Pelinu Gold 2019 este gazdă în meciul de duminică (sursa foto: Facebook A.s Gold Pelinu 2019)

Programul partidelor din etapa a 14-a a Ligii a V-a constănţene la fotbal este următorul -

SERIA NORD - Sâmbătă, 23 noiembrie, ora 14.00:

Recolta Nicolae Bălcescu - Viitorul Târguşor

Duminică, 24 noiembrie, ora 11.00:

Victoria Mihai Viteazu - Litoral Corbu

Flacăra Crucea - Steaua Speranţei Siliştea (se joacă la Horia)

Duminică, 24 noiembrie, ora 12.00:

AS Litoral Sport 2019 Corbu - Sportul Tortoman

Duminică, 24 noiembrie, ora 14.00:

Voinţa Săcele - Speranţa Castelu

Dunărea Ciobanu - Dacia Mircea Vodă

CS Peştera - CSO Murfatlar

CS Sharks Lumina va sta în această etapă.

Clasament: 1. Peştera 31p (golaveraj: 37-10), 2. Nicolae Bălcescu 25p (29-18), 3. Săcele 23p (41-13), 4. Castelu 22p (52-23), 5. Corbu 22p (31-16), 6. Crucea 21p (32-20), 7. Siliştea 19p (23-25), 8. Murfatlar 19p (30-35), 9. Târguşor 18p (34-30), 10. Mircea Vodă 16p (24-24), 11. Tortoman 14p (19-31), 12. Ciobanu 12p (27-33), 13. Lumina 12p (30-45), 14. Mihai Viteazu 7p (14-53), 15. Corbu 2019 0p (15-62).

SERIA SUD - Duminică, 24 noiembrie, ora 11.00:

AS Viişoara - Inter Ion Corvin

Avântul Comana - Sport Prim Oltina

Unirea Topraisar - CS Poseidon Limanu

Viitorul Cobadin - CS Negru Vodă

Olimpia Constanţa - Danubius Rasova (se joacă la Cumpăna)

Duminică, 24 noiembrie, ora 14.00:

Fulgerul Chirnogeni - FC Mereni

AS Pelinu Gold 2019 - AS Pelinu 2016

AS Kinder Constanţa - AS Săgeata Stejaru 2019 Constanţa (se joacă la Eforie Sud)

Clasament: 1. Cobadin 28p (golaveraj: 46-18), 2. Ion Corvin 28p (36-19), 3. Comana 27p (32-10), 4. Rasova 27p (37-25), 5. Oltina 25p (47-23), 6. Pelinu Gold 2019 22p (49-20), 7. Negru Vodă 21p (30-18), 8. Olimpia 21p (23-23), 9. Mereni 20p (40-34), 10. Săgeata Stejaru 2019 18p (32-35), 11. Viişoara 15p (24-33), 12. AS Kinder 9p (20-30), 13. Chirnogeni 9p (20-45), 14. Topraisar 9p (18-65), 15. Poseidon Limanu 6p (18-41), 16. Pelinu 2016 5p (10-44).



Ştiri recomandate

Pagina a fost generata in 0.2213 secunde