Două remize în primele meciuri din runda secundă a fazei grupelor din UEL

Nu ai găsit subiectul dorit?
Foloseşte căutarea ...
Fotbal internaţional / UEFA Europa League

Două remize în primele meciuri din runda secundă a fazei grupelor din UEL

Sport 29 Octombrie 2020 / 22:43 353 accesări
Arbitrul Radu Petrescu a condus la centru partida CSKA Moscova - Dinamo Zagreb

Arbitrul Radu Petrescu a condus la centru partida CSKA Moscova - Dinamo Zagreb

Primele 12 întâlniri disputate joi seară în etapa a doua a fazei grupelor din UEFA Europa League s-au încheiat cu şase victorii ale oaspeţilor, patru ale gazdelor şi două rezultate de egalitate, la Lille şi la Moscova.

Rezultate -

GRUPA G: Zorya Luhansk - Sporting Braga 1-2 (Inanisenia 90+6 / Paulinho 4, Gaitan 11) şi AEK Atena - Leicester City 1-2 (Tankovic 49 / Vardy 18-pen., Choudhury 39).

Fundaşul Ionuţ Nedelcearu a fost titular la AEK.

Clasament: 1-2. Leicester şi Braga 6p (golaveraj: 5-1), 3-4. Zorya şi AEK 0p (1-5).

GRUPA H: AC Milan - Sparta Praga 3-0 (Diaz 24, Leao 57, Dalot 67) şi OSC Lille - Celtic Glasgow 2-2 (Celik 67, Ikone 75 / Elyounoussi 28, Christie 33).

Portarul Ciprian Tătăruşanu a fost titular la AC Milan, în timp ce Florin Niţă a fost rezervă la Sparta Praga.

Clasament: 1. Milan 6p (6-1), 2. Lille 4p (6-3), 3. Celtic 1p (3-5), 4. Sparta 0p (1-7).

GRUPA I: Sivasspor - Maccabi Tel-Aviv 1-2 (Kayode 55 / Biton 69-pen., Peretz 74) şi FK Qarabag - CF Villarreal 1-3 (Owusu 78 / Pino 80, Pablo Alcacer 85, 90+6-pen.).

Clasament: 1. Villarreal 6p (8-4), 2. Maccabi 6p (3-1), 3. Sivasspor 0p (4-7), 4. Qarabag 0p (1-4).

GRUPA J: Antwerp - Tottenham Hotspur 1-0 (Refaelov 29) şi LASK Linz - Ludogorets Razgrad 4-3 (Balic 2, 56, Gruber 12, Raguz 56 / Manu 15, 67, 74-pen.).

Fundaşul Cosmin Moţi a fost titular la Ludogorets şi a primit un cartonaş galben în minutul 10.

Clasament: 1. Antwerp 6p (3-1), 2. Tottenham 3p (3-1), 3. Linz 3p (4-6), 4. Ludogorets 0p (4-6).

GRUPA K: Feyenoord Rotterdam - Wolfsberger AC 1-4 (Berghuis 54 / Liendl 4-pen., 13-pen., 60, Joveljic 66-pen.) şi CSKA Moscova - Dinamo Zagreb 0-0.

Meciul de la Moscova a fost arbitrat la centru de Radu Petrescu, ajutat de asistenți Radu Adrian Ghinguleac și Mircea Grigoriu, iar al patrulea oficial a fost Marcel Bîrsan.

Clasament: 1. Wolfsberger 4p (5-2), 2. CSKA 2p (1-1), 3. Dinamo 2p (0-0), 4. Feyenoord 1p (1-4).

GRUPA L: Steaua Roșie Belgrad - Slovan Liberec 5-1 (Nabouhane 7, 22, Gajic 50, Katai 67, Falcinelli 70 / Matousek 41) şi KAA Gent - Hoffenheim 1-4 (Kleindienst 90+3 / Belfodil 36-pen., Grillitsch 52, Gacinovic 73, Baumgartner 90+4).

Clasament: 1. Hoffenheim 6p (6-1), 2. Steaua Roșie 3p (5-3), 3. Slovan 3p (2-5), 4. Gent 0p (1-5).

Taguri articol


12
Declarația pe proprie răspundere
Pagina a fost generata in 0.1611 secunde