Duminică, la Mamaia, vom afla câştigătoarele CN de volei pe plajă

Nu ai găsit subiectul dorit?
Foloseşte căutarea ...
Pe plaja „Dandana” din zona Casino

Duminică, la Mamaia, vom afla câştigătoarele CN de volei pe plajă

Sport 26 August 2017 / 20:01 592 accesări
Ultimele partide vor decide campioanele ediţiei 2017

Ultimele partide vor decide campioanele ediţiei 2017

Campionatele Naţionale de volei pe plajă rezervate senioarelor şi seniorilor se vor încheia duminică dimineaţă, pe terenul special amenajat pe plaja „Dandana” din zona Casino din stațiunea Mamaia. Sâmbătă s-au disputat meciurile de clasament şi partidele din semifinale, care au decis formaţiile care vor lupta pentru câştigarea titlului. De remarcat că în finala mare la feminin vom asista la o reeditare a duelului din grupa A dintre Adriana Matei / Beata Vaida (CSM Satu Mare) şi Sorina Răileanu (Buz) / Adriana Melniciuc (CSU Reșița / CSM Timișoara), cu Matei şi Vaida cotate principale favorite, în timp ce la masculin se vor întâlni în finala mare câştigătoarele celor două grupe.

REZULTATELE DE SÂMBĂTĂ

masculin, meciul pentru locurile 9-10: Marius Mascovits / Robert Vîrlan (CSM Arad / CSU Reșița)- Alin Duma / Marius Lupou (FAN Arad / CS Câmpia Turzii) 2-0 (21-13, 21-15)

masculin meciul pentru locurile 7-8: Tilhamer Katona / Sergiu Rodina (UVVG Pro Volei Arad) - Cristian Maier / Sergiu Călin (CSU Reșița) 2-1 (21-16, 12-21, 15-12)

masculin, meciul pentru locurile 5-6: Bogdan Mehedințeanu / Bogdan Moroldo (CS Rapid București) - Sergiu Gligor / Adrian Matica 1-2 (18-21, 21-18, 6-15)

feminin, meciul pentru locurile 7-8: Silvia Coman / Denisa Dumitru (CSM București / CSȘ 1 Momentos Constanța) - Alexandra Bara / Denisa Mocar (U. Cluj) 1-2 (21-19, 17-21, 10-15)

feminin, meciul pentru locurile 5-6: Bianca Cojocaru / Vanesa Deșliu (CS Medgidia) - Amalia Șandru / Diana Telian (Pro Volei Arad) 1-2 (20-22, 21-16, 8-15)

SEMIFINALE

feminin, semifinala 1: Adriana Matei / Beata Vaida (CSM Satu Mare) - Alexandra Ariton / Raluca Bucur (U. Cluj) 2-0 (21-6, 21-10)

feminin, semifinala 2: Oana Vlad / Ioana-Alexandra Ordean (CSU Reșița / CSM Timișoara) - Sorina Răileanu (Buz) / Adriana Melniciuc (CSU Reșița / CSM Timișoara) 0-2 (14-21, 15-21)

masculin, semifinala 1: Cătălin Lelea / Adrian Holhoș (FAN Arad) - Bogdan Bratosin / Doru Ghimeș (CSU Reșița) 2-1 (21-15, 16-21, 15-13)

masculin, semifinala 2: Lucian Bădiceanu / Marius Ciortea (CSU Reșița) - Valentin Hupoiu / George Carpen (CS U. Știința București) 2-0 (21-15, 21-13)

PROGRAMUL FINALELOR DE DUMINICĂ -

ora 9.00, feminin, finala mică: Ariton / Bucur - Vlad / Ordean

ora 10.00, feminin, finala mare: Matei / Vaida - Răileanu / Melniciuc

ora 11.00, masculin, finala mică: Bratosin / Ghimeş - Hupoiu / Carpen

ora 12.00, masculin, finala mare: Lelea / Holhoş - Bădiceanu / Ciortea

Citeşte şi:

Partide decisive pentru stabilirea semifinalistelor CN de volei pe plajă seniori



12
Pagina a fost generata in 0.2129 secunde