Farul Constanța a remizat cu Sepsi OSK Sfântu Gheorghe, 1-1

Sport 06 Aprilie 2024 / 08:32 684 accesări

Sepsi OSK Sfântu Gheorghe a terminat la egalitate cu Farul Constanţa, 1-1 (1-1), vineri seara, pe teren propriu, într-un meci din etapa a treia a fazei play-off a Superligii de fotbal.

"Marinarii" au deschis scorul în min.43, prin Louis Munteanu, al cărui șut puternic de la 18m s-a oprit în plasa porții lui Niczuly. Gazdele au egalat însă la următoarea fază, rezultatul de la pauză, 1-1, păstrându-se până la final. Farul a jucat mult mai bine în repriza secundă, însă numeroasele ocazii clare pe care și le-a creat nu a reușit să le și fructifice, scrie clubul constănțean pe site-ul oficial.

Sepsi OSK nu are nicio victorie în play-ff, înregistrând două egaluri şi un eşec.

Farul are o singură victorie în ultimele şapte etape, patru egaluri şi două eşecuri.

În sezonul regulat, Farul a câştigat ambele partide cu 2-1 (acasă) şi 1-0 (în deplasare).

Au evoluat - Sepsi (antrenor Bernd Storck): Niczuly - Oroian (60 Oteliță), Ninaj, Kesckes (46 Fl. Ștefan), Ciobotariu - Varga (60 Alimi), Păun (78 Aganovic), Dumitrescu - Kallaku, Safranko, Ștefănescu (46 Debeljuh). Rezerve: D.Moldovan, Gedo, Fl Ștefan, Popșa, Rondon.

Farul (manager tehnic Gheorghe Hagi): Buzbuchi - M. Popescu, Larie, Dănuleasa (64 Sîrbu) - Dussaut (14 Gustavo), Queiros (74 Nedelcu), Grameni, Ganea - Grigoryan (46 Vînă), L. Munteanu, Cojocaru (46 Rivaldinho). Rezerve: Mușat - N. Popescu, Grosu, Casap, Andronache, Stoian.