Farul Constanța, învinsă de FC Voluntari cu 4-2, în Superligă

Sport 25 Noiembrie 2023 / 22:25 1205 accesări

Farul Constanţa a fost învinsă fără drept de apel de FC Voluntari, cu scorul de 4-2 (3-0), sâmbătă seara, în deplasare, în etapa a 17-a a Superligii de fotbal.

Voluntari conducea3-0 la pauză, după o repriză senzaţională, marcând pe contraatac prin Robert Popescu (10), din pasa lui Andrei Dumiter, care apoi a reuşit o dublă (22, 37).

Rivaldinho, intrat la pauză, a reuşit să reducă din diferenţă la scurt timp (47), dar Dan Sîrbu (55), introdus şi el la pauză, şi-a trimis mingea în proprie poartă, la un corner şi astfel s-a refăcut ecartul.

Farul a suferit un eșec neașteptat îndisputa din deplasare cu FC Voluntari, scor 4-2, după o partidă în care gazdele.au fructificat la maxim fiecare șansă de a marca. Farul a avut o posesie superioară, dar a fost suprinsă, din păcate, mereu pe contraatac, scrie Farul Constanța pe site-ul oficial.

Au evoluat - FC Voluntari (antrenor Ilie Poenaru): Fernandez - Ricardinho, Matricardi, Armaș - Boboc, Rață (46 Cocian), Crepulja (9]+1 Bozickovoc), D. Andrei (75 Voican), Carnat - R. Popescu (60 D. Florea), Dumiter (75 Droppa). Rezerve: Aliji - Paz, Vâlceanu, Andres.

Farul (manager tehnic Gheorghe Hagi, antrenor principal Cătălin Anghel): Aioani - Dussaut, Larie, M. Popescu, Gustavo (46 Sîrbu) - Vînă (68 Borgnino), Grameni (84 Sali), Kiki (76 N. Popescu) - Mazilu (46 Rivaldinho), L. Munteanu, Budescu. Rezerve: Buzbuchi - Queiros, Grosu, Dănuleasă.

Farul nu a mai câştigat de şase etape, în care are patru egaluri şi două eşecuri.

FC Voluntari e neînvinsă de trei etape, în care are două victorii şi un egal.