FC Tomis 2012 a câştigat Trofeul “Murfatlar Old-Boys” la fotbal în sală

Sport 18 Decembrie 2013 / 00:00 14049 accesări

A treia ediţie a Trofeului “Murfatlar Old-Boys” la fotbal în sală, turneu pregătitor pentru ediţia a 23-a a Trofeului “Telegraf” rezervat veteranilor, şi-a desemnat, sâmbătă, în sala de sport a Şcolii “Adrian V. Rădulescu” din Murfatlar, învingătoarea din acest an. După ce primele două ediţii au fost câştigate de Municipal Constanţa, FC Tomis 2012 Constanţa, finalista ediţiei a 22-a a Trofeului “Telegraf”, s-a impus în turneul de la Murfatlar de o manieră categorică. În ultimele două partide, FC Tomis 2012 a surclasat, cu acelaşi scor, 8-0, formaţiile Perla Murfatlar (în semifinale) şi CFR Constanţa (în finala mare). Pe locul 3 s-a clasat Perla Murfatlar, care s-a impus, cu 7-6 (4-4, 5-5), în finala mică, după prelungiri şi executarea loviturilor de departajare, în disputa cu Bialex Valea Dacilor, echipă care pierduse în semifinale, 1-3 cu CFR.

La festivitatea de premiere, primarul oraşului Murfatlar, Valentin Saghiu, totodată preşedintele Clubului Sportiv Perla Murfatlar, a acordat diplome şi premii în bani primelor clasate. Între cele două finale s-a disputat şi un meci între elevii Liceului Teoretic din Murfatlar şi cei ai Şcolii “Adrian V. Rădulescu” din Murfatlar, aceştia fiind premiaţi de către jucătorii echipei de old-boys Perla Murfatlar. De asemenea, au primit cadouri şi copiii jucătorilor echipei de old-boys Perla Murfatlar.