Finalele CN de volei pe plajă se decid sâmbătă

Nu ai găsit subiectul dorit?
Foloseşte căutarea ...
Pe plaja „Dandana“ din Mamaia

Finalele CN de volei pe plajă se decid sâmbătă

Sport 25 August 2017 / 21:40 978 accesări
Duelurile din penultimul act se anunţă deosebit de spectaculoase

Duelurile din penultimul act se anunţă deosebit de spectaculoase

Vineri după amiază, pe terenul special amenajat pe plaja „Dandana” din zona Casino din stațiunea Mamaia, s-au disputat ultimele meciuri din faza grupelor Campionatului Național de volei pe plajă pentru seniori. Au fost stabilite astfel echipele care vor continua lupta pentru titlu, iar sâmbătă, începând cu ora 16.00, sunt programate semifinalele la feminin şi la masculin. Sâmbătă dimineaţă, de la ora 9.00, vor avea loc meciurile de clasament în întrecerea senioarelor şi seniorilor.

Rezultatele de vineri din etapa a 5-a a turneului masculin - Gr. A: Hupoiu / Carpen - Mehedințeanu / Moroldo 2-0 (21-16, 21-15) şi Katona / Rodina - Mascovits / Vîrlan 2-0 (21-17, 21-18); Gr. B: Gligor / Matica - Bădiceanu / Ciortea 0-2 (18-21, 16-21) şi Duma / Lupou - Bratosin / Ghimeș 0-2 (15-21, 7-21).

Clasament - Grupa A: 1. Cătălin Lelea / Adrian Holhoș (FAN Arad) 4 victorii, 8p; 2. Valentin Hupoiu / George Carpen (CS U. Știința București) 2v, 6p (setaveraj: 5:5), 3. Bogdan Mehedințeanu / Bogdan Moroldo (CS Rapid București) 2v, 6p (4:5), 4. Tilhamer Katona / Sergiu Rodina (UVVG Pro Volei Arad) 2v, 6p (3:5), 5. Marius Mascovits / Robert Vîrlan (CSM Arad / CSU Reșița) 0v.

Clasament - Grupa B: 1. Lucian Bădiceanu / Marius Ciortea (CSU Reșița) 4v, 8p; 2. Bogdan Bratosin / Doru Ghimeș (CSU Reșița) 3v, 7p; 3. Sergiu Gligor / Adrian Matica 2v, 6p; 4. Cristian Maier / Sergiu Călin (CSU Reșița) 1v, 5p, 5. Alin Duma / Marius Lupou (FAN Arad / CS Câmpia Turzii) 0v.

Programul întâlnirilor de sâmbătă se prezintă astfel -

PARTIDELE DE CLASAMENT

ora 9.00 - masculin, meciul pentru locurile 9-10: Mascovits / Vîrlan - Duma / Lupou

ora 9.50 - masculin meciul pentru locurile 7-8: Katona / Rodina - Maier / Călin

ora 10.40 - masculin, meciul pentru locurile 5-6: Mehedințeanu / Moroldo - Gligor / Matica

ora 11.30 - feminin, meciul pentru locurile 7-8: Silvia Coman / Denisa Dumitru (CSM București / CSȘ 1 Momentos Constanța) - Alexandra Bara / Denisa Mocar (U. Cluj)

ora 12.30 - feminin, meciul pentru locurile 5-6: Bianca Cojocaru / Vanesa Deșliu (CS Medgidia) - Amalia Șandru / Diana Telian (Pro Volei Arad)

SEMIFINALE

ora 16.00 - feminin, semifinala 1: Adriana Matei / Beata Vaida (CSM Satu Mare) - Alexandra Ariton / Raluca Bucur (U. Cluj)

ora 16.50 - feminin, semifinala 2: Oana Vlad / Ioana-Alexandra Ordean (CSU Reșița / CSM Timișoara) - Sorina Răileanu (Buz) / Adriana Melniciuc (CSU Reșița / CSM Timișoara)

ora 17.45 - masculin, semifinala 1: Cătălin Lelea / Adrian Holhoș (FAN Arad) - Bogdan Bratosin / Doru Ghimeș (CSU Reșița)

ora 18.35 - masculin, semifinala 2: Lucian Bădiceanu / Marius Ciortea (CSU Reșița) - Valentin Hupoiu / George Carpen (CS U. Știința București)

Duminică vor fi stabilite campioanele, începând cu ora 9.00.

Citeşte şi:

Partide decisive pentru stabilirea semifinalistelor CN de volei pe plajă seniori



12
Pagina a fost generata in 0.4572 secunde