Fruntaşele înfrunta codaşele, în Seria Sud din Liga a V-a constănţeană la fotbal

Nu ai găsit subiectul dorit?
Foloseşte căutarea ...
Fotbal judeţean

Fruntaşele înfrunta codaşele, în Seria Sud din Liga a V-a constănţeană la fotbal

Sport 28 Septembrie 2019 / 09:56 781 accesări
Sursa foto: Facebook Clubul Sportiv Peștera

Sursa foto: Facebook Clubul Sportiv Peștera

Programul meciurilor din etapa a şasea a Ligii a V-a constănţene la fotbal -

SERIA NORD - Duminică, 29 septembrie, ora 11.00: Steaua Speranţei Siliştea - Viitorul Târguşor

Flacăra Crucea - Victoria Mihai Viteazu (se joacă la Horia)

AS Litoral Sport 2019 Corbu - Voinţa Săcele

Sportul Tortoman - Litoral Corbu

ora 14.00: CSO Murfatlar - CS Sharks Lumina

Dunărea Ciobanu - Viitorul Hârșova

ora 14.00: CS Peştera - Recolta Nicolae Bălcescu

Întâlnirea Dacia Mircea Vodă - Speranţa Castelu, scor 2-2, s-a disputat vineri.

Clasament: 1. Peştera 15p (golaveraj: 17-3), 2. Corbu 12p (14-1), 3. Murfatlar 10p (14-10), 4. Siliştea 10p (13-0), 5. Nicolae Bălcescu 9p (10-7), 6. Castelu 7p (15-5), 7. Săcele 7p (12-8), 8. Târguşor 7p (12-11), 9. Mircea Vodă 7p (14-16), 10. Crucea 6p (10-11), 11. Lumina 6p (10-17), 12. Tortoman 6p (7-15), 13. Mihai Viteazu 4p (7-13), 14. Hârșova 4p (6-17), 15. Ciobanu 3p (10-15), 16. Corbu 2019 3p (8-18).

SERIA SUD - Duminică, 29 septembrie, ora 10.30: FC Mereni - CS Negru Vodă (se joacă la Techirghiol)

ora 11.00: Olimpia Constanţa - Viitorul Cobadin (se joacă la Cumpăna)

Fulgerul Chirnogeni - Inter Ion Corvin

ora 12.00: AS Kinder Constanţa - Avântul Comana (teren „Voinţa” din Complexul Sportiv „Badea Cârţan” din Constanţa)

ora 14.00: AS Săgeata Stejaru 2019 Constanţa - AS Viişoara (se joacă pe stadionul de rugby „Mihai Naca” din Constanţa)

AS Pelinu Gold 2019 - Unirea Topraisar

ora 16.00: AS Pelinu 2016 - Sport Prim Oltina (se joacă la Comana)

Danubius Rasova - CS Poseidon Limanu

Clasament: 1. Ion Corvin 12p (golaveraj: 14-6), 2. Rasova 12p (16-9), 3. Mereni 10p (17-10), 4. Olimpia 10p (10-7), 5. Comana 9p (8-3), 6. Săgeata Stejaru 2019 8p (11-11), 7. Pelinu Gold 2019 7p (14-7), 8. Cobadin 7p (12-8), 9. Oltina 7p (14-14), 10. Negru Vodă 6p (11-10), 11. Viişoara 6p (10-11), 12. Topraisar 5p (7-16), 13. Pelinu 2016 4p (3-11), 14. AS Kinder 3p (6-9), 15. Poseidon Limanu 3p (9-16), 16. Chirnogeni 0p (4-18).



12