Ierarhii judeţene în fotbalul mic

Nu ai găsit subiectul dorit?
Foloseşte căutarea ...

Ierarhii judeţene în fotbalul mic

Sport 29 Iunie 2006 / 00:00 1222 accesări

După cum am promis cititorilor noştri, prezentăm astăzi clasamentele finale ale celor două serii din Campionatul Judeţean de fotbal. Uşor de observat, primele două clasate, atît de la Nord, cît şi de la Sud, au acelaşi număr de puncte, ordinea fiind dată de rezultatele întîlnirilor directe.

O altă notă comună: cele patru au dominat categoric seriile, terminînd cu un mare avantaj de puncte faţă de restul competitoarelor, ceea ce înseamnă că vor putea face faţă rigorilor Ligii a patra, în care au promovat. Şi, fiindcă veni vorba: în numărul de mîine, vă vom oferi sistemul competiţional pentru Liga a patra (fosta Divizie D). Nu rataţi, este un sistem inedit, extrem de interesant şi la care s-a ajuns printr-un exerciţiu de democraţie şi transparenţă din partea Asociaţiei Judeţene de Fotbal!

Seria Nord

1.Carsium Hîrşova 26 22 1 3 121- 38 67p

2.General C. Cernavodă 26 22 1 3 85- 22 67p

3.Aripile M. Kogălniceanu 26 17 2 7 88- 56 53p

4.Steaua Sp. Siliştea 26 16 2 8 83- 52 50p

5.Sportul Tortomanu 26 11 5 10 54- 56 38p

6.Voinţa Săcele 26 11 5 10 49- 60 38p

7.Dacia Mircea Vodă 26 11 3 12 49- 65 36p

8.Axiopolis II Cernavodă 26 10 4 12 49- 54 34p

9.Gloria Seimeni 26 10 2 14 64- 69 32p

10.AS. Paper Ovidiu 26 9 0 17 63- 63 27p

11.Viitorul Vulturu 26 8 1 17 48-104 25p

12. Steaua RTS Fîntînele 26 7 2 17 53- 82 23p

13. Viitorul Tîrguşor 26 7 0 19 35- 95 21p

14. Ulmetum Pantelimon 26 5 4 17 40- 73 19p

Seria Sud

1.Aurora 23 August 28 23 1 4 147- 49 70p

2.Sport Prim Oltina 28 23 1 4 96- 41 70p

3.AS Dumbrăveni 28 16 3 8 89- 62 51p

4.Unirea Topraisar 28 15 3 10 97- 73 48p

5.Cariocas Constanţa 28 13 7 8 74- 59 46p

6.Recolta Negru Vodă 28 14 1 13 64- 79 43p

7.Viitorul Nisipari 28 12 3 13 58- 60 39p

8.Fulgerul Chirnogeni 28 11 3 14 63- 69 36p

9.Voinţa Siminoc 28 10 6 12 74- 74 36p

10.Viitorul Mereni 28 10 3 15 56- 65 33p

11.Ştiinţa II Poarta Albă 28 9 4 14 63- 89 31p

12.AS Independenţa 28 8 6 14 54- 87 30p

13.Voinţa Lipniţa 28 8 5 15 64- 75 29p

14.Voinţa II Valu Traian 28 7 3 18 35- 71 24p

15.Trophaeum Adamclisi 28 6 1 21 54-125 19p



12