În Supercupa #jucămdeacasă, succes important pentru FC Farul

Nu ai găsit subiectul dorit?
Foloseşte căutarea ...

În Supercupa #jucămdeacasă, succes important pentru FC Farul

Sport 26 Aprilie 2020 / 15:56 937 accesări
Sursa foto: Facebook Federația Română de Fotbal Virtual

Sursa foto: Facebook Federația Română de Fotbal Virtual

În etapa a treia a competiţiei Supercupa #jucămdeacasă la fotbal în mediul online FIFA 11vs11, organizată de Federația Română de Fotbal Virtual, FC Farul Constanţa a obţinut o victorie extrem de importantă în Grupa 3, trecând cu scorul de 4-0 de Corvinul Hunedoara 1921.

În celălalt meci din Grupa 3, FC Politehnica Iaşi a cedat, scor 0-2, în meciul cu ACS Poli Timişoara 0-2.

Clasament: 1. ACS Poli 9p, 2. FC FARUL 6p, 3. Corvinul 3p, 4. Poli Iaşi 0p.

Urmează acum partidele din retur, primele două clasate obţinând calificarea în optimile de finală ale competiţiei.

Supercupa #jucămdeacasă la fotbal în mediul online se desfăşoară în perioada 21 aprilie - 10 mai. Optimile de finală se vor disputa la 2 și 3 mai, iar sferturile, la 5 și 6 mai. Semifinalele vor avea loc la 9 mai, urmând ca marea finală să se joace la 10 mai, evident, în direct la ProX!

Mesajul organizatorilor adresat fanilor este următorul: „Susține cauza caritabilă a clubului tău de fotbal donând prin platforma www.bilete.ro”.

Meciurile vor putea fi afişate pe platforma partenerilor de la Bilete.ro, acolo unde cluburile pot expune bilete virtuale, pentru a fi cumpărate de către fani, iar sumele obţinute pot fi donate spitalelor, centrelor medicale şi sportive, centrelor de copii şi juniori, unor cluburi reprezentative din România, secţiunile de eSports ale cluburilor, etc.

Celelalte rezultate din etapa a treia -

Grupa 1

Academica Clinceni - AFC Vulturii Tg. Mureş 0-0

FC Petrolul Ploieşti - ACS Mostiştea Ulmu 2-1

Clasament: 1. Petrolul 7p, 2. Academica 5p, 3. Vulturii 4p, 4. Ulmu 0p.

Grupa 2

ACS Înainte Modelu - Asociaţia Club Sportiv Corbeanca 1-0

FC Rapid 1923 Bucureşti - FC Hermannstadt 2-2

Clasament: 1. Modelu 9p, 2. Corbeanca 2p, 3. Hermannstadt 2p, 4. Rapid 2p.

Grupa 4

Universitatea Craiova - SC Olimpia Satu Mare 1-0

AFC Dunărea Călăraşi - FC Universitatea Craiova 1948 0-2

Clasament: 1. U. Craiova 9p, 2. FC U. Craiova 6p, 3. Dunărea 3p, 4. Olimpia 0p.

Grupa 5

Sepsi OSK Sf. Gheorghe - Dacia Unirea Brăila 0-0

FC Argeş eSports - AFC Unirea 04 Slobozia 5-1

Clasament: 1. FC Argeş 7p, 2. Sepsi 5p, 3. Brăila 2p, 4. Slobozia 1p.

Grupa 6

Dynamite Fighting Show - CSM Reşiţa 2-5

SC Popeşti-Leordeni - SC Oţelul Galaţi eSports 1-0

Clasament: 1. Reşiţa 7pe, 2. Popeşti-Leordeni 7p, 3. Oţelul 3p, 4. Dynamite 0p.

Grupa 7

ACS Viitorul Gherceşti - SR Braşov eSports 2-4

CS Ocna Mureş - CSV Gaz Metan Mediaş 0-3

Clasament: 1. Gaz Metan 9p, 2. Braşov 6p, 3. Gherceşti 3p, 4. Ocna Mureş 0p.

Grupa 8

AFC Bucureşti - SS Politehnica Timişoara 1-5

Dinamo eSports Bucureşti - Clubul Sportiv Afumaţi 2-0

Clasament: 1. Dinamo 9p, 2. SS Politehnica 6p, 3. Afumaţi 3p, 4. AFC Bucureşti 0p.



12