Meciuri decisive la Trofeul “Telegraf”

Nu ai găsit subiectul dorit?
Foloseşte căutarea ...
Sâmbătă și duminică, la Sala Sporturilor Meciuri decisive la Trofeul “Telegraf”
Sport 24 Ianuarie 2015 / 00:00 16605 accesări 73 comentarii

21 de meciuri sunt programate, sâmbătă și duminică, la Sala Sporturilor, în faza grupelor ediției a 24-a a Trofeului “Telegraf” la fotbal în sală, cea mai veche competiţie de acest gen din ţară rezervată veteranilor. Aceste partide pot aduce primele clarificări în duelul pentru calificarea în optimile de finală în turneul principal și în semifinalele turneului „ultra old-boys”. Toate confruntările se anunță atractive, iar două dintre acestea, CS Mihail Kogălniceanu - Municipal-CFR Constanța și AS Cariocas Constanța - FC Grâmâticova Ovidiu, ambele din Grupa B, vor fi transmise în direct la Neptun TV, sâmbătă, de la ora 17.15.

Reamintim formaţiilor participante că în optimile de finală se vor califica primele două clasate plus cele mai bune patru echipe clasate pe poziţia a treia. Pentru departajarea acestora se va face un clasament separat al celor şase echipe clasate pe poziţia a treia în fiecare grupă, clasament în care vor fi luate în considerare doar rezultatele înregistrate de echipa respectivă în disputele cu formaţiile clasate pe poziţiile 1, 2 şi 4 din grupa sa. Dacă două sau mai multe echipe acumulează acelaşi număr de puncte după ce au jucat toate meciurile programate, clasamentul se va stabili pe baza aplicării, în ordine, a următoarelor criterii: a) numărul mai mare de puncte obţinute în jocurile directe disputate între echipele aflate la egalitate de puncte; b) golaverajul mai bun în jocurile directe; c) numărul mai mare de goluri marcate în jocurile directe; d) golaverajul general mai bun; e) numărul mai mare de goluri marcate în toate jocurile din grupă; f) numărul mai mic de cartonaşe galbene primite în toate meciurile din grupe; g) numărul mai mic de cartonaşe roşii primite în toate meciurile din grupe. Dacă şi după aplicarea acestor criterii egalitatea se menţine, atunci se va disputa un joc de baraj.

Turneul este organizat de cotidianul „Telegraf”, în parteneriat cu Direcţia Judeţeană pentru Sport şi Tineret Constanţa şi Asociaţia Judeţeană de Fotbal Constanţa.

PROGRAMUL MECIURILOR

SÂMBĂTĂ, 24 IANUARIE

ora 12.00: Socep - Tomis 2012 (Gr. G)

ora 12.45: “Tanța și Costel” Medgidia - IMN-Meconst (Gr. H)

ora 13.30: Oportun Mangalia - Sian Image (Gr. A)

ora 14.15: Perla Murfatlar - Club 29 (Gr. D)

ora 15.00: Real - Amicii (Gr. F)

ora 15.45: Athletic 1973 - FC Constanța (Gr. D)

ora 16.30: Victoria Cumpăna - Farul Tuzla (Gr. C)

ora 17.15: Mihail Kogălniceanu - Municipal-CFR (Gr. B)

ora 18.00: Cariocas - Grâmâticova (Gr. B)

ora 18.45: Săgeata Stejaru - Liga Ofițerilor (Gr. C)

ora 19.30: Portul - Vulturii Cazino (Gr. E)

ora 20.15: Store - Macedonia Ovidiu (Gr. E)

DUMINICĂ, 25 IANUARIE

ora 8.45: Sian Image - Olimpia (Gr. A)

ora 9.30: Capitol '84 - Oportun Mangalia (Gr. A)

ora 10.15: Inter Năvodari - Mihail Kogălniceanu (Gr. B)

ora 11.00: Municipal-CFR - Cariocas (Gr. B)

---------------------------------------------------------------

ora 14.30: Victoria Techirghiol - Telegraf (Gr. F)

ora 15.15: Tomis 2012 - CFR-Municipal (Gr. G)

ora 16.00: Tomis M.-Jako - “Tanța și Costel” Medgidia (Gr. H)

ora 16.45: IMN-Meconst - Spada (Gr. H)

ora 17.30: Voința - Socep (Gr. G)



Pagina a fost generata in 0.139 secunde