Meciuri interesante la Trofeul “Telegraf”

Nu ai găsit subiectul dorit?
Foloseşte căutarea ...
Trofeul “Telegraf” la fotbal în sală, ediţia a 21-a Meciuri interesante la Trofeul “Telegraf”
Sport 21 Ianuarie 2012 / 00:00 9880 accesări 0 comentarii

Dacă întâlnirea Arca ANR - Callatis Dyp Mangalia, din Grupa E, reprezintă capul de afiş al celor 24 de partide programate sâmbătă şi duminică, la Sala Sporturilor, în cadrul ediţiei a 21-a a Trofeului “Telegraf” la fotbal în sală, cea mai veche competiţie de acest gen din ţară rezervată veteranilor, şi celelalte meciuri se anunţă interesante. Poliţia Spada - Steaua Mării-Dorally Mall (Gr. D), Club 29 Eforie - Dinamo Rik (Gr. B), Municipal Constanţa - Store (Gr. F) şi Real Constanţa - Perla Murfatlar (Gr. C) - sâmbătă, CFR - Store (Gr. F), Municipal - CS Ovidiu (Gr. F), Steaua Mării-Dorally Mall - Socep (Gr. D) şi Athletic Club 1973 - Capitol ‘84 (Gr. D) anunţă dueluri care pe care, fiind greu de dat un pronostic. Singurul jucător suspendat pentru sâmbătă este Edy Weiss (Real), care a fost eliminat după ce a primit două cartonaşe galbene în meciul Real Constanţa - Victoria Techirghiol.

Sâmbătă, în etapa a 2-a, nu vor evolua formaţiile Portul (Gr. A), Săgeata Stejaru (Gr. B), Telegraf (Gr. C), Capitol ‘84 (Gr. E), CS Agigea (Gr. E) şi CFR (Gr. F), iar duminică, în etapa a 3-a, nu vor juca echipele Liga Ofiţerilor (Gr. A), Club 29 Eforie (Gr. B), Real (Gr. C), Poliţia Spada (Gr. E), Arca ANR (Gr. E) şi FC Amicii Constanţa (Gr. F).

Turneul este organizat de cotidianul Telegraf, în parteneriat cu Direcţia Judeţeană pentru Sport şi Tineret Constanţa şi Asociaţia Judeţeană de Fotbal Constanţa.

PROGRAMUL PARTIDELOR

Sâmbătă, 21 ianuarie

ora 10.00: VMB Lux Pompierii - Luceafărul Ovidiu (Gr. A)

ora 10.45: Polaris Meconst - Liga Ofiţerilor (Gr. A)

ora 11.30: Victoria Cumpăna - Olimpia Constanţa (Gr. B)

ora 12.15: CS Ovidiu - FC Amicii Constanţa (Gr. F)

ora 13.00: Poliţia Spada - Steaua Mării-Dorally Mall (Gr. D)

ora 13.45: Vulturii Cazino - Farul Tuzla (Gr. E)

ora 14.30: Arca ANR - Callatis Dyp Mangalia (Gr. E)

ora 15.15: Intersport - Victoria Techirghiol (Gr. C)

ora 16.00: Club 29 Eforie - Dinamo Rik (Gr. B)

ora 16.45: Socep - Athletic Club 1973 (Gr. D)

ora 17.30: Municipal Constanţa - Store (Gr. F)

ora 18.15: Real Constanţa - Perla Murfatlar (Gr. C)

Duminică, 22 ianuarie

ora 09.00: Dinamo Rik - Victoria Cumpăna (Gr. B)

ora 09.45: Farul Tuzla - Callatis Dyp Mangalia (Gr. E)

ora 10.30: VMB Lux Pompierii - Polaris Meconst (Gr. A)

ora 11.15: Telegraf - Victoria Techirghiol (Gr. C)

PAUZĂ

ora 15.00: Portul - Luceafărul Ovidiu (Gr. A)

ora 15.45: CFR - Store (Gr. F)

ora 16.30: CS Agigea - Vulturii Cazino (Gr. E)

ora 17.15: Intersport - Perla Murfatlar (Gr. C)

ora 18.00: Municipal - CS Ovidiu (Gr. F)

ora 18.45: Steaua Mării-Dorally Mall - Socep (Gr. D)

ora 19.30: Săgeata Stejaru - Olimpia Constanţa (Gr. B)

ora 20.15: Athletic Club 1973 - Capitol ‘84 (Gr. D)



Pagina a fost generata in 0.1296 secunde