Meciuri spectaculoase și în CN de volei pe plajă rezervat seniorilor

Nu ai găsit subiectul dorit?
Foloseşte căutarea ...
Pe plaja „Dandana“ din Mamaia

Meciuri spectaculoase și în CN de volei pe plajă rezervat seniorilor

Sport 24 August 2017 / 15:24 1157 accesări

Seniorii au început și ei lupta pentru calificarea în semifinalele Campionatului Național

Seniorii au început și ei lupta pentru calificarea în semifinalele Campionatului Național

Campionatul Național de volei pe plajă pentru seniori a programat primele partide din faza grupelor, pe terenul special amenajat pe plaja „Dandana” din zona Casino din stațiunea Mamaia. După ce în întrecerea senioarelor au fost stabilite semifinalistele, băieții au început lupta pentru calificarea în penultimul act al competiției.

Rezultate - Etapa 1 - GRUPA A: Bogdan Mehedințeanu / Bogdan Moroldo (CS Rapid București) - Tilhamer Katona / Sergiu Rodina (UVVG Pro Volei Arad) 2-0 (21-19, 21-19) și Cătălin Lelea / Adrian Holhoș (FAN Arad) - Valentin Hupoiu / George Carpen (CS U. Știința București) 2-0 (21-12, 21-17); GRUPA B: Lucian Bădiceanu / Marius Ciortea (CSU Reșița) - Alin Duma / Marius Lupou (FAN Arad / CS Câmpia Turzii) 2-0 (21-7, 21-17) și Cristian Maier / Sergiu Călin (CSU Reșița) - Sergiu Gligor / Adrian Matica (Pro Volei Arad) 0-2 (16-21, 12-21).

ETAPA A 2-A - Gr. A: Katona / Rodina - Lelea / Holhoș 0-2 (18-21, 13-21) și Marius Mascovits / Robert Vîrlan (CSM Arad / CSU Reșița) - Mehedințeanu / Moroldo 1-2 (21-17, 17-21, 12-15); Gr. B: Duma / Lupou - Maier / Călin 0-2 (14-21, 8-21) și Bogdan Bratosin / Doru Ghimeș (CSU Reșița) - Bădiceanu / Ciortea 0-2 (18-21, 21-23).

Clasament - Gr. A: 1-2. Lelea / Holhoș și Mehedințeanu / Moroldo 2v, 3-5. Mascovits / Vîrlan, Hupoiu / Carpen și Katona / Rodina 0v; Gr. B: 1. Bădiceanu / Ciortea 2v, 2-3. Gligor / Matica și Maier / Călin 1v, 4-5. Bratosin / Ghimeș și Duma / Lupou 0v.

Programul meciurilor de joi după-amiază din turneul masculin - etapa a 3-a - ora 16.00 - Gr. A: Lelea / Holhoș - Mascovits / Vîrlan; ora 16.50 - Gr. A: Hupoiu / Carpen - Katona / Rodina; ora 17.40 - Gr. B: Maier / Călin - Bratosin / Ghimeș; ora 18.30 - Gr. B: Gligor / Matica - Duma / Lupou.

Programul partidelor de vineri dimineața din turneul masculin - etapa a 4-a - ora 9.00 - Gr. A: Mascovits / Vîrlan - Hupoiu / Carpen; ora 9.50 - Gr. A: Mehedințeanu / Moroldo - Lelea / Holhoș; ora 10.40 - Gr. B: Bratosin / Ghimeș - Gligor / Matica; ora 11.30 - Gr. B: Bădiceanu / Ciortea - Maier / Călin.

Programul partidelor de vineri după amiază din turneul masculin - etapa a 5-a - ora 16.00 - Gr. A: Hupoiu / Carpen - Mehedințeanu / Moroldo; ora 16.50 - Gr. A: Katona / Rodina - Mascovits / Vîrlan; ora 17.40 - Gr. B: Gligor / Matica - Bădiceanu / Ciortea; ora 18.30 - Gr. B: Duma / Lupou - Bratosin / Ghimeș.

Primele două clasate vor obține calificarea în semifinale, iar celelalte formații vor evolua în meciurile de clasament. Premiile în bani sunt în valoare totală de 3.500 de euro, fiind oferite de „Lake View”. Sâmbătă, de la ora 16.00, vor avea loc semifinalele, iar finalele pentru stabilirea campioanelor sunt programate duminică, începând cu ora 9.00.



12
Pagina a fost generata in 0.3166 secunde