Medalii de bronz pentru juniorii I de la Handbal Club Farul

Handbal masculin / Turneul final de la Braşov

Sport 13 Mai 2017 / 15:35 874 accesări
Juniorii I de la HC Farul au câştigat finala mică (sursa foto: Facebook HC Farul Constanta)

Sâmbătă s-a încheiat la Braşov turneul final al Campionatului Naţional de handbal masculin rezervat juniorilor I. La finalul competiţiei, formaţia Handbal Club Farul Constanţa s-a clasat pe locul al treilea, obţinând astfel medaliile de bronz. După ce vineri, în semifinale, jucătorii antrenaţi de Enis Murtaza au cedat la limită în duelul cu CSM București, cu scorul de 21-22, la pauză 8-13, sâmbătă, în finala mică, HC Farul s-a impus cu scorul de 29-25, la pauză 11-14, în confruntarea cu AHC Potaissa Turda.

Cealaltă echipă constănţeană care a participat la turneul final, Clubul Sportiv Şcolar 1, pregătită de Lăcrămioara Ilie, s-a clasat pe locul 5, după ce a câştigat întâlnirea cu CSŞ Odorhei, cu scorul de 29-28, la pauză 15-14.