O singură remiză în prima etapă a returului Ligii a V-a constănţene

Nu ai găsit subiectul dorit?
Foloseşte căutarea ...
Fotbal judeţean

O singură remiză în prima etapă a returului Ligii a V-a constănţene

Sport 09 Martie 2020 / 14:35 933 accesări
CS Peştera (echipament roşu-negru) s-a impus în derby-ul Seriei Nord (sursa foto: Facebook Clubul Sportiv Peștera)

CS Peştera (echipament roşu-negru) s-a impus în derby-ul Seriei Nord (sursa foto: Facebook Clubul Sportiv Peștera)

Rezultatele partidelor din etapa a 16-a a Ligii a V-a constănţene la fotbal, prima din returul sezonului 2019-2020 -

SERIA NORD -

Litoral Corbu - CS Sharks Lumina 6-1

Dacia Mircea Vodă - Victoria Mihai Viteazu 3-4

Sportul Tortoman - Voinţa Săcele 2-4

Steaua Speranţei Siliştea - Dunărea Ciobanu 5-2

CS Peştera - Flacăra Crucea 2-1

Speranţa Castelu - Recolta Nicolae Bălcescu 5-0

CS Murfatlar - AS Litoral Sport 2019 Corbu 5-3

Viitorul Târguşor a stat în această etapă.

Clasament: 1. Peştera 37p (golaveraj: 46-16), 2. Corbu 31p (47-21), 3. Crucea 30p (45-26), 4. Săcele 29p (50-19), 5. Castelu 28p (66-29), 6. Nicolae Bălcescu 28p (33-27), 7. Siliştea 25p (36-33), 8. Mircea Vodă 22p (33-32), 9. Murfatlar 22p (37-47), 10. Târguşor 18p (35-36), 11. Tortoman 17p (29-40), 12. Ciobanu 15p (32-47), 13. Lumina 15p (33-52), 14. Mihai Viteazu 10p (19-66), 15. Corbu 2019 3p (24-74).

SERIA SUD -

Inter Ion Corvin - Sport Prim Oltina 1-2

CS Poseidon Limanu - AS Viişoara 5-0

CS Negru Vodă - Avântul Comana 1-1

FC Mereni - Unirea Topraisar 4-1

Danubius Rasova - Viitorul Cobadin 3-2

AS Pelinu 2016 - Fulgerul Chirnogeni 2-1

AS Sageata Stejaru 2019 Constanţa - Olimpia Constanţa 2-1

AS Kinder Constanţa - AS Pelinu Gold 2019 0-3 (la „masa verde” - echipa AS Kinder Constanţa s-a retras din campionat)

Clasament: 1. Pelinu Gold 2019 37p (golaveraj: 73-26), 2. Rasova 36p (52-27), 3. Ion Corvin 34p (42-23), 4. Oltina 32p (55-32), 5. Cobadin 31p (53-24), 6. Negru Vodă 31p (43-22), 7. Comana 30p (38-16), 8. Mereni 24p (45-39), 9. Săgeata Stejaru 2019 24p (40-39), 10. Olimpia 21p (25-34), 11. Viişoara 15p (28-44), 12. Poseidon Limanu 13p (32-48), 13. Pelinu 2016 11p (18-57), 14. Chirnogeni 10p (22-54), 13. AS Kinder 9p (21-46), 15. Topraisar 9p (23-79).



12
Pagina a fost generata in 0.2327 secunde