Partidele de la Trofeul “Telegraf”, în prim-plan

Nu ai găsit subiectul dorit?
Foloseşte căutarea ...
Și în acest weekend, la Sala Sporturilor Partidele de la Trofeul “Telegraf”, în prim-plan
Sport 31 Ianuarie 2015 / 00:00 11600 accesări 61 comentarii

Cele 20 de întâlniri care vor avea loc, sâmbătă și duminică, la Sala Sporturilor din Constanța, în cadrul ediției a 24-a a Trofeului “Telegraf” la fotbal în sală, cea mai veche competiţie de acest gen din ţară rezervată veteranilor, vor stabili cele 16 echipe calificate în optimile de finală ale turneului principal. Se anunță confruntări „pe viață și pe moarte”, la finalul cărora vom afla cine va depăși faza grupelor, iar pentru calificarea în optimi, fiecare echipă va scoate toate „armele” cu speranța obținerii unor rezultate favorabile.

Meciurile Real Constanța - FC Tomis 2012 Constanța (din Grupa F) și AS Cariocas Constanța - Inter Năvodari (din Grupa B) vor fi transmise de Neptun TV, înregistrat, duminică seară, de la ora 23.00.

Reamintim formaţiilor participante că în optimile de finală se vor califica primele două clasate plus cele mai bune patru echipe clasate pe poziţia a treia. Pentru departajarea acestora se va face un clasament separat al celor şase echipe clasate pe poziţia a treia în fiecare grupă, clasament în care vor fi luate în considerare doar rezultatele înregistrate de echipa respectivă în disputele cu formaţiile clasate pe poziţiile 1, 2 şi 4 din grupa sa. Dacă două sau mai multe echipe acumulează acelaşi număr de puncte după ce au jucat toate meciurile programate, clasamentul se va stabili pe baza aplicării, în ordine, a următoarelor criterii: a) numărul mai mare de puncte obţinute în jocurile directe disputate între echipele aflate la egalitate de puncte; b) golaverajul mai bun în jocurile directe; c) numărul mai mare de goluri marcate în jocurile directe; d) golaverajul general mai bun; e) numărul mai mare de goluri marcate în toate jocurile din grupă; f) numărul mai mic de cartonaşe galbene primite în toate meciurile din grupe; g) numărul mai mic de cartonaşe roşii primite în toate meciurile din grupe. Dacă şi după aplicarea acestor criterii egalitatea se menţine, atunci se va disputa un joc de baraj.

Turneul este organizat de cotidianul „Telegraf”, în parteneriat cu Direcţia Judeţeană pentru Sport şi Tineret Constanţa şi Asociaţia Judeţeană de Fotbal Constanţa.

PROGRAMUL MECIURILOR

SÂMBĂTĂ, 31 IANUARIE

ora 8.15: Spada - Tomis M.-Jako (Gr. H)

ora 9.00: Tomis 2012 - Victoria Techirghiol (Gr. F)

----------------------------------------------------------------

ora 19.00: Telegraf - Real (Gr. F)

ora 19.45: AS Performer - Sian Image (Gr. A)

ora 20.30: Intersport-Geanina - Perla Murfatlar (Gr. D)

ora 21.15: Club 29 - Athletic 1973 (Gr. D)

DUMINICĂ, 1 FEBRUARIE

ora 8.45: Perla Murfatlar - IMN-Meconst (Gr. H)

ora 9.30: CFR-Municipal - Voinţa (Gr. G)

ora 10.15: Olimpia - Capitol '84 (Gr. A)

ora 11.00: Amicii - Telegraf (Gr. F)

ora 11.45: CS Pompierul - Tomis 2012 (Gr. G)

ora 12.30: FC Constanța - Club 29 (Gr. D)

ora 13.15: Liga Ofițerilor - Victoria Cumpăna (Gr. C)

ora 14.00: Athletic 1973 - Intersport-Geanina (Gr. D)

ora 14.45: CS Agigea - Portul (Gr. E)

ora 15.30: Vulturii Cazino - Store (Gr. E)

ora 16.15: Obelisc Costineşti - Săgeata Stejaru (Gr. C)

ora 17.00: Real - Tomis 2012 (Gr. F)

ora 17.45: Cariocas - Inter Năvodari (Gr. B)

ora 18.30: Grâmâticova - Municipal-CFR (Gr. B)

CLASAMENTE TURNEUL PRINCIPAL

GRUPA A

1. AS Performer        3  3  0  0  13-  4  9

2. Oportun 2012       4  2  0  2  13-  7  6

3. Sian Image            3  2  0  1    8-  8  6

4. Capitol '84              3  1  0  2    7-10  3

5. Olimpia                 3  0  0  3    4-16  0

GRUPA B

1. Municipal-CFR     3  2  1  0  17-  4  7

2. AS Cariocas          3  2  0  1  10-  5  6

3. Inter Năvodari        3  1  2  0  17-  7  5

4. FC Grâmâticova    3  1  1  1    8-  6  4

5. Kogălniceanu        4  0  0  4    6-36  0

GRUPA C

1. Săgeata Stejaru     3  2  1  0  17-  7  7

2. Cumpăna               3  2  1  0  15-  5  7

3. Costinești               3  2  0  1    9-  5  6

4. Liga Ofițerilor         3  1  0  2    9-13  3

5. Tuzla                     4  0  0  4    2-22  0

GRUPA D

1. Perla Murfatlar            3  2  1  0    7-  5  7

2. Intersport-Geanina       2  1  1  0    5-  4  4

3. FC Constanța        3  1  0  2  11-11  3

4. Club 29                 2  0  2  0    3-  3  2

5. Athletic Club        2  0  0  2    7-10  0

GRUPA E

1. MACEDONIA       4  3  0  1  15-  7  9

2. Vulturii                 3  2  0  1    9-  7  6

3. Agigea                  3  1  1  1  10-11  4

4. Store                     3  0  2  1    9-14  2

5. Portul                    3  0  1  2  11-15  1

GRUPA F

1. Tomis 2012          2  2  0  0  8-  4  6

2. Amicii                   3  2  0  1  8-  6  6

3. Real                      2  1  0  1  4-  4  3

4. Telegraf                2  0  1  1  7-10  1

5. Techirghiol           3  0  1  2  5-  8  1

CLASAMENTE TURNEUL „ULTRA-OLD BOYS”

GRUPA G

1. Tomis 2012          3  2  0  1  14-  8  6

2. CFR-Municipal     2  2  0  0    9-  4  6

3. Pompierul             2  1  0  1    7-  6  3

4. Socep                   3  1  0  2    8-10  3

5. Voința                   2  0  0  2    2-12  0

GRUPA H

1. Medgidia              3  2  0  1  13-  8  6

2. Spada                  2  2  0  0    6-  1  6

3. Perla Murfatlar     2  1  0  1    7-  4  3

4. Tomis M.-Jako     2  1  0  1    9-10  3

5. IMN-Meconst       3  0  0  3    4-16  0



Pagina a fost generata in 0.1434 secunde