Rezultatele restanţelor din Liga a IV-a şi a V-a

Nu ai găsit subiectul dorit?
Foloseşte căutarea ...
Fotbal judeţean Rezultatele restanţelor din Liga a IV-a şi a V-a
Sport 09 Decembrie 2019 / 13:44 540 accesări 0 comentarii
AS Pelinu Gold 2019 a încheiat anul pe primul loc în Seria Sud a Ligii a V-a (sursa foto: Facebook A.s Gold Pelinu 2019)

AS Pelinu Gold 2019 a încheiat anul pe primul loc în Seria Sud a Ligii a V-a (sursa foto: Facebook A.s Gold Pelinu 2019)

În ultimele partide oficiale disputate în acest an în Liga a IV-a şi a V-a s-au înregistrat următoarele rezultate -

Liga a IV-a, etapa a 19-a:

Emaus Cernavodă - CS Lipnița Carvăn 0-6 (la seniori) şi 3-0 (la juniori)

Clasament seniori: 1. Agigea 43p (golaveraj: 50-26), 2. Fântânele 42p (74-28), 3. Năvodari 42p (62-23), 4. Albeşti 40p (66-19), 5. Cumpăna 37p (43-27), 6. Techirghiol 33p (58-40), 7. Lipniţa Carvăn 30p (56-32), 8. Portul 30p (28-30), 9. Tuzla 29p (37-31), 10. Băneasa 24p (49-46), 11. Kogălniceanu 23p (53-43), 12. Ovidiu 23p (42-34), 13. Eforie 23p (38-36), 14. Axiopolis II 22p (32-41), 15. Valu lui Traian 17p (28-88), 16. Poarta Albă 15p (27-42), 17. Pecineaga 15p (42-78), 18. Emaus 0p (12-133).

Clasament juniori: 1. Năvodari 57p (golaveraj: 178-7), 2. Techirghiol 47p (141-20), 3. Axiopolis II 47p (89-28), 4. Portul 46p (101-20), 5. Valu lui Traian 43p (99-32), 6. Poarta Albă 35p (85-64), 7. Kogălniceanu 30p (53-55), 8. Băneasa 27p (51-51), 9. Tuzla 26p (46-62), 10. Fântânele 23p (64-86), 11. Emaus 22p (50-68), 12. Albeşti 22p (50-114), 13. Eforie 19p (37-89), 14. Cumpăna 17p (32-70), 15. Agigea 13p (33-96), 16. Ovidiu 10p (27-73), 17. Pecineaga 10p (30-118), 18. Lipniţa Carvăn 1p (7-119).

Liga a V-a

SERIA NORD

Litoral Corbu - CS Peştera 4-1 (etapa a 9-a)

Flacăra Crucea - Dacia Mircea Vodă 4-1 (etapa a 12-a)

Clasament: 1. Peştera 34p (golaveraj: 44-15), 2. Crucea 30p (44-24), 3. Corbu 28p (41-20), 4. Nicolae Bălcescu 28p (33-22), 5. Săcele 26p (46-17), 6. Castelu 25p (61-29), 7. Mircea Vodă 22p (30-28), 8. Siliştea 22p (31-31), 9. Murfatlar 19p (32-44), 10. Târguşor 18p (35-36), 11. Tortoman 17p (27-36), 12. Ciobanu 15p (30-42), 13. Lumina 15p (32-46), 14. Mihai Viteazu 7p (15-63), 15. Corbu 2019 3p (21-69).

SERIA SUD

Sport Prim Oltina - AS Pelinu Gold 2019 2-5 (etapa a 9-a)

Clasament: 1. Pelinu Gold 2019 34p (golaveraj: 70-26), 2. Ion Corvin 34p (41-21), 3. Rasova 33p (49-25), 4. Cobadin 31p (51-21), 5. Negru Vodă 30p (42-21), 6. Oltina 29p (53-31), 7. Comana 29p (37-15), 8. Mereni 21p (41-38), 9. Săgeata Stejaru 2019 21p (38-38), 10. Olimpia 21p (24-32), 11. Viişoara 15p (28-39), 12. Poseidon Limanu 10p (27-48), 13. Chirnogeni 10p (21-52), 13. AS Kinder 9p (21-43), 15. Topraisar 9p (22-75), 16. Pelinu 2016 8p (16-56).



Ştiri recomandate

Pagina a fost generata in 0.1974 secunde