Salbă de medalii la Campionatele Balcanice de tenis de masă

Nu ai găsit subiectul dorit?
Foloseşte căutarea ...
În întrecerea cadetelor, cadeţilor, junioarelor şi juniorilor Salbă de medalii la Campionatele Balcanice de tenis de masă
Sport 12 Iunie 2018 / 10:49 299 accesări 0 comentarii
Constănţencele Elena Adriana Zaharia şi Camelia Mitrofan (antrenoare Anamaria Sebe) au urcat pe prima treaptă a podiumului balcanic (sursa foto: Facebook Tenis de Masa pentru Viitor - Constanta)

Constănţencele Elena Adriana Zaharia şi Camelia Mitrofan (antrenoare Anamaria Sebe) au urcat pe prima treaptă a podiumului balcanic (sursa foto: Facebook Tenis de Masa pentru Viitor - Constanta)

În localitatea Zenica din Bosnia & Herzegovina, s-au desfăşurat în perioada 6-10 iunie întrecerile din cadrul Campionatelor Balcanice de tenis de masă pentru cadete, cadeţi, junioare şi juniori. Delegaţia României a reuşit o performanţă remarcabilă, obţinând 15 medalii (nouă la cadete şi cadeţi, şase la junioare şi juniori): 9 de aur, 4 de argint şi 2 de bronz. La câştigarea acestor medalii au contribuit din plin şi două sportive constănţene de la CS Farul, Elena Adriana Zaharia şi Camelia Mitrofan, în întrecerea cadetelor.

Rezultatele cadetelor constănţene - la dublu mixt - locul 1: Elena Adriana Zaharia (CS Farul Constanţa) şi Iulian Chiriţă (CS Pristavu Câmpulung); locul 2: Camelia Mitrofan (CS Farul Constanţa) şi Dragoş Bujor (CSTA Bucureşti).

la simplu feminin - locul 1: Elena Adriana Zaharia.

la dublu feminin - locul 1: Elena Adriana Zaharia şi Camelia Mitrofan.

în întrecerea pe echipe - la feminin, locul 1: Elena Adriana Zaharia şi Camelia Mitrofan (antrenoare Anamaria Sebe).

Rezultatele cadeţilor - simplu - locul 1: Iulian Chiriţă; locul 2: Dragoş Bujor.

dublu - locul 1: Iulian Chiriţă şi Dragoş Bujor.

în întrecerea pe echipe - locul 1: Iulian Chiriţă şi Dragoş Bujor.

La junioare şi juniori, medaliile au fost în număr de şase: locul 1 - la dublu masculin (Dragoş Oprea şi Mihai Zamfir) şi în întrecerea pe echipe la masculin (Mihai Nemaciuc, Dragoş Oprea şi Mihai Zamfir); locul 2 - la dublu feminin (Andrea Huduşan şi Luiza Popescu) şi la simplu masculin (Dragoş Oprea); locul 3 - la dublu mixt (Luiza Popescu şi Dragoş Oprea) şi în întrecerea pe echipe la feminin (Andreea Huduşan, Elena Oprea şi Luiza Popescu)

Iată şi rezultatele înregistrate de sportivii constănţeni (antrenori Daniela Micu şi Iulia Caragea) la competiţia „Paleta Copiilor Giurgiuveni” desfăşurată în weekend - categoria de vârstă 10-11 ani - la simplu feminin: locul 2 - Amalia Drăgulin, locul 4 - Denisa Dragomir; întrecerea pe echipe: locul 2 - CS Farul Constanţa (Amalia Dragulin, Alessia Băncianu şi Denisa Dragomir); categoria de vîrstă 8-9 ani, la simplu feminin: locul 5 - Sadik Melek; întrecerea pe echipe: locul 5 - LPS „Nicolae Rotaru” Constanţa (Daria Grigorenco, Melek Sadik şi Maria Țăranu).



Pagina a fost generata in 0.1577 secunde