S-au stabilit grupele principale la CM de handbal masculin

Nu ai găsit subiectul dorit?
Foloseşte căutarea ...

S-au stabilit grupele principale la CM de handbal masculin

Sport 18 Ianuarie 2019 / 11:14 1534 accesări

Joi seară s-au disputat partidele din etapa a cincea, ultima, a fazei grupelor de la turneul final al Campionatului Mondial de handbal masculin din Germania şi Danemarca.

Rezultate - Grupa A: Brazilia - Coreea 35-26 (18-10), Germania - Serbia 31-23 (16-12) şi Franţa - Rusia 23-22 (12-12).

Clasament: 1. Franța 9p (golaveraj: +25), 2. Germania 8p (+32), 3. Brazilia 6p (-2), 4. Rusia 4p (+4), 5. Serbia 3p (-19), 6. Coreea 0p (-40).

GRUPA B: Bahrain - Japonia 23-22 (10-9), Macedonia - Islanda 22-24 (13-11) şi Spania - Croaţia 19-23 (10-13).

Clasament: 1. Croaţia 10p (golaveraj: +37), 2. Spania 8p (+28), 3. Islanda 6p (+13), 4. Macedonia 4p (-8), 5. Bahrain 2p (-44), 6. Japonia 0p (-26).

Grupa C: Chile - Arabia Saudită 32-27 (21-13), Austria - Tunisia 27-32 (14-18) şi Danemarca - Norvegia 33-30 (16-15).

Clasament: 1. Danemarca 10p (golaveraj: +64), 2. Norvegia 8p (+56), 3. Tunisia 6p (-9), 4. Chile 4p (-37), 5. Austria 2p (-27), 6. Arabia Saudită 0p (-47).

GRUPA D: Egipt - Angola 33-28 (19-12), Qatar - Argentina 26-25 (16-13) şi Suedia - Ungaria 22-23 (11-10).

Clasament: 1. Suedia 10p (golaveraj: +40), 2. Ungaria 6p (+13), 3. Egipt 5p (-1), 4. Qatar 4p (+4), 5. Argentina 3p (-11), 6. Angola 2p (-39).

Următoarele meciuri sunt programate sâmbătă, 19 ianuarie -

Grupa Principală E - ora 19.00: Franţa - Spania; ora 21.30: Germania - Islanda.

Clasament: 1. Croaţia 4p (golaveraj: +8), 2. Germania 3p (+13), 3. Franţa 3p (+2), 4. Spania 2p (+3), 5. Islanda 0p (-11), 6. Brazilia 0p (-15).

Grupa Principală F - ora 19.00: Tunisia - Suedia; ora 21.30: Danemarca - Ungaria.

Clasament: 1. Danemarca 4p (golaveraj: +18), 2. Suedia 4p (+14), 3. Norvegia 2p (+6), 4. Ungaria 1p (-3), 5. Egipt 1p (-3), 6. Tunisia 0p (-24).

Turneul locurilor 13-16 - ora 14.00: Rusia - Macedonia; ora 16.30: Chile - Qatar.

Turneul locurilor 17-20 - ora 19.00: Serbia - Bahrain; ora 21.30: Austria - Argentina.

Turneul locurilor 21-24 - ora 14.00: Coreea - Japonia; ora 16.30: Arabia Saudită - Angola.



12
Pagina a fost generata in 0.181 secunde