Trei formaţii şi-au asigurat prezenţa în semifinalele Trofeului „Telegraf”

Nu ai găsit subiectul dorit?
Foloseşte căutarea ...
Fotbal în sală Trei formaţii şi-au asigurat prezenţa în semifinalele Trofeului „Telegraf”
Sport 15 Februarie 2020 / 17:46 1524 accesări 0 comentarii

Athletic Club 1973 Constanţa a câştigat Grupa B

Athletic Club 1973 Constanţa a câştigat Grupa B

Partidele disputate sâmbătă după amiază, în Sala Sporturilor din Constanţa, în etapa a patra a fazei grupelor ediţiei a 29-a a Trofeului „Telegraf” la fotbal în sală, cel mai vechi turneu de acest gen din ţară rezervat veteranilor, au stabilit trei dintre cele patru echipe care vor evolua în penultimul act.

CFR-Municipal Constanţa şi AS FCS Old-Boys 2017 Năvodari, din Grupa A, şi Athletic Club 1973 Constanţa, de pe primul loc din Grupa B, s-au calificat în semifinale.

Duminică, de la ora 10.00, se vor disputa ultimele meciuri din faza grupelor, iar meciul dintre Vulturii Cazino Constanța şi Voința Constanța va decide ocupanta locului secund în Grupa B.

În Grupa A, întâlnirea CFR-Municipal Constanţa - AS FCS Old-Boys 2017 Năvodari, va stabili ordinea primelor două clasate.

REZULTATE

SÂMBĂTĂ, 15 FEBRUARIE

GRUPA A

SNC - Voința Valu lui Traian 1-1 (Marian Murgoci / Iulian Paizan)

AS Tatar Constanţa - CFR-Municipal Constanţa 1-4 (Ervin Omer / George Tomescu 2, Daniel Siminicianu, Cristian Arău)

AS FCS Old-Boys 2017 Năvodari a stat în această etapă.

Clasament Grupa A: 1. CFR-MUNICIPAL 9p (golaveraj: 13-4), 2. AS FCS OLD-BOYS 2017 9p (11-3), 3. AS Tatar 3p (4-6), 4. Voinţa Valu lui Traian 1p (3-5), 5. SNC 1p (4-17).

GRUPA B

Voința Constanța - Athletic Club 1973 Constanţa 2-5 (Sebastian Munteanu, Leonard Mazilu / Ciprian Bugeac 3, Marian Gherghescu 2)

Tomis Constanţa - Vulturii Cazino Constanța 0-4 (Ghiocan Mustafa 2, Adrian Smarandache, Ionel Comănaşi)

Telegraf a stat în această etapă.

Clasament Grupa B: 1. ATHLETIC CLUB 1973 9p (golaveraj: 15-5), 2. Vulturii Cazino 6p (16-10), 3. Voinţa 6p (11-10), 4. Tomis 3p (10-17), 5. Telegraf 0p (9-19).

PROGRAMUL PARTIDELOR

DUMINICĂ, 16 FEBRUARIE

ora 10.00: Athletic Club 1973 Constanţa - Telegraf (Grupa B)

ora 10.45: CFR-Municipal Constanţa - AS FCS Old-Boys 2017 Năvodari (Grupa A)

ora 11.30: Voința Valu lui Traian - AS Tatar Constanţa (Grupa A)

ora 12.15: Vulturii Cazino Constanța - Voința Constanța (Grupa B)

Turneul este organizat de Clubul Sportiv CFR Constanța (președinte Ionuț Dabija), în parteneriat cu Asociația Județeană de Fotbal Constanța, Direcția Județeană pentru Sport și Tineret Constanța și cotidianul „Telegraf”.

Sponsor principal: Decathlon.ro.

Sponsor CS CFR Constanţa: NS Copiers.

Sponsor tehnic: Dornik Total Services (partener oficial Kelme în România).



Pagina a fost generata in 0.1582 secunde