Ucraina va evolua la EURO 2020

Nu ai găsit subiectul dorit?
Foloseşte căutarea ...
Fotbal / Preliminariile EURO 2020 Ucraina va evolua la EURO 2020
Sport 15 Octombrie 2019 / 09:26 326 accesări 0 comentarii
Cristiano Ronaldo a înscris golul cu numărul 700 din carieră

Cristiano Ronaldo a înscris golul cu numărul 700 din carieră

Luni seară, Ucraina s-a alăturat Belgiei, Italiei, Rusiei şi Poloniei pe lista echipelor calificate la turneul final Campionatului European din 2020. Victoria din partida cu Portugalia a asigurat Ucrainei primul loc în Grupa B, Cristiano Ronaldo neputând să-şi salveze naţionala de la înfrângere, atacantul portughez marcând golul cu numărul 700 din carieră.

Întâlnirea de la Sofia, dintre Bulgaria şi Anglia, a fost întreruptă de două ori din cauza manifestărilor rasiste.

Rezultatele partidelor disputate luni seară, în etapa a opta a preliminariilor EURO 2020 -

GRUPA A: Kosovo - Muntenegru 2-0 (Rrahmani 10, Muriqi 34), Bulgaria - Anglia 0-6 (Rashford 7, Barkley 20, 32, Sterling 45+3, 69, H. Kane 85).

Clasament: 1. Anglia 15p (golaveraj: 26-6), 2. Cehia 12p (11-9), 3. Kosovo 11p (12-10), 4. Bulgaria 3p (5-17), 5. Muntenegru 3p (3-15).

GRUPA B: Ucraina - Portugalia 2-1 (Yaremchuk 6, Yarmolenko 27 / Cr. Ronaldo 72), Lituania - Serbia 1-2 (D. Kazlauskas 79 / A. Mitrovic 49, 53).

Clasament: 1. UCRAINA 19p (15-2), 2. Portugalia 11p (14-6), 3. Serbia 10p (12-13), 4. Luxemburg 4p (5-11), 5. Lituania 1p (5-19).

GRUPA H: Moldova - Albania 0-4 (Cikalleshi 22, Bare 34, Trashi 40, Manaj 90), Islanda - Andorra 2-0 (Arnor Sigurdsson 38, Sigthorsson 65), Franţa - Turcia 1-1 (Giroud 76 / Ayhan 82).

Clasament: 1. Franţa 19p (21-5), 2. Turcia 19p (16-3), 3. Islanda 15p (12-10), 4. Albania 12p (14-10), 5. Andorra 3p (1-16), 6. Moldova 3p (2-22).

Programul meciurilor de marţi seară, din etapa a opta a preliminariilor EURO 2020 -

ORA 19.00 - GRUPA J: Finlanda - Armenia.

Clasament: 1. ITALIA 21p (20-3), 2. Finlanda 12p (9-8), 3. Bosnia & Herţegovina 10p (16-12), 4. Armenia 10p (13-12), 5. Grecia 5p (7-12), 6. Liechtenstein 2p (2-20).

ORA 21.45 - GRUPA D: Elveţia - Irlanda şi Gibraltar - Georgia.

Clasament: 1. Irlanda 12p (6-2), 2. Danemarca 12p (16-5), 3. Elveţia 8p (10-5), 4. Georgia 5p (4-8), 5. Gibraltar 0p (0-16).

GRUPA F: ROMÂNIA - Norvegia, Suedia - Spania şi Insulele Feroe - Malta.

Clasament: 1. Spania 19p (18-4), 2. Suedia 14p (17-8), 3. ROMÂNIA 13p (16-7), 4. Norvegia 10p (12-9), 5. Malta 3p (2-17), 6. Insulele Feroe 0p (3-23).

GRUPA G: Israel - Letonia.

Clasament: 1. POLONIA 19p (13-2), 2. Austria 16p (17-7), 3. Slovenia 11p (13-8), 4. Macedonia de Nord 11p (10-11), 5. Israel 8p (12-14), 6. Letonia 0p (1-24).

GRUPA J: Liechtenstein - Italia şi Grecia - Bosnia & Herțegovina.

Clasament: 1. ITALIA 21p (20-3), 2. Finlanda 12p (9-8), 3. Bosnia & Herţegovina 10p (16-12), 4. Armenia 10p (13-12), 5. Grecia 5p (7-12), 6. Liechtenstein 2p (2-20).



Ştiri recomandate

Pagina a fost generata in 0.143 secunde