Ultimele meciuri în Grupele A, D şi E la Trofeul “Telegraf”

Nu ai găsit subiectul dorit?
Foloseşte căutarea ...
Trofeul “Telegraf” la fotbal în sală, ediţia a 21-a Ultimele meciuri în Grupele A, D şi E la Trofeul “Telegraf”
Sport 04 Februarie 2012 / 00:00 10276 accesări 0 comentarii

Duminică va fi ziua decisivă în Grupele A, D şi E de la a 21-a ediţie a Trofeului “Telegraf” la fotbal în sală, cea mai veche competiţie de acest gen din ţară rezervată veteranilor. Ultima etapă, a 5-a, din cele trei grupe, va stabili ierarhia finală, deocamdată având asigurat un loc în optimile de finală ale turneului formaţiile Luceafărul Ovidiu şi Polaris Meconst (Grupa A), Capitol ’84 (Grupa D) şi Arca ANR (Grupa E). Pentru celelalte locuri calificante, confruntările de duminică, din Sala Sporturilor, vor fi decisive: VMB Lux Pompierii (loc 3, 3p) - Portul (loc 5, 0p) şi Liga Ofiţerilor (loc 4, 3p) - Luceafărul Ovidiu (loc 2, 9p) - Grupa A, Capitol ’84 (loc 1, 7p) - Steaua Mării-Dorally Mall (loc 3, 6p) şi Socep (loc 4, 4p) - Poliţia Spada (loc 2, 6p) - Grupa D, Vulturii Cazino (loc 5, 1p) - Callatis Mangalia (loc 2, 6p) şi CS Agigea (loc 3, 4p) - Arca ANR (loc 1, 9p) - Gripa E. Extrem de importante vor fi şi ultimele trei meciuri din etapa a 4-a: Săgeata Stejaru (loc 2, 6p) - Dinamo Rik (loc 3, 3p) - Grupa B, Perla Murfatlar (loc 4, 3p) - Victoria Techirghiol (loc 3, 4p) - Grupa C şi Store (loc 4, 0p) - CS Ovidiu (loc 3, 3p) - Grupa F.

Singurul jucător suspendat pentru duminică este Dumitru Faitaş (VMB Lux Pompierii), care a fost eliminat după ce a primit două cartonaşe galbene în meciul VMB Lux Pompierii - Liga Ofiţerilor.

Turneul este organizat de cotidianul Telegraf, în parteneriat cu Direcţia Judeţeană pentru Sport şi Tineret Constanţa şi Asociaţia Judeţeană de Fotbal Constanţa.

PROGRAMUL PARTIDELOR DE DUMINICĂ

ora 14.15: Vulturii Cazino - Callatis Mangalia (Gr. E)

ora 15.00: CS Agigea - Arca ANR (Gr. E)

ora 15.45: Perla Murfatlar - Victoria Techirghiol (Gr. C)

ora 16.30: Store - CS Ovidiu (Gr. F)

ora 17.15: Săgeata Stejaru - Dinamo Rik (Gr. B)

ora 18.00: VMB Lux Pompierii - Portul (Gr. A)

ora 18.45: Liga Ofiţerilor - Luceafărul Ovidiu (Gr. A)

ora 19.30: Capitol ‘84 - Steaua Mării-Dorally Mall (Gr. D)

ora 20.15: Socep - Poliţia Spada (Gr. D)



Pagina a fost generata in 0.1338 secunde